V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
v Kmailu mám docela dost zpráv, které vypadají takto:
Dobr=C3=BD den
Nalezli jsme =C5=99e=C5=A1en=C3=AD e-mailov=C3=A9 koexistence..
Původní text byl: Dobrý den. Nalezli jsme řešení e-mailové koexistence..
Předpokládám, že došlo k substituci nonASCII znaků za UTF8. Existuje nějaká elegantní metoda, jak to dostat do čitelné podoby?
Řešení dotazu:
v KmailuKdyž nebude jiná cesta, tak přes soubor a konzoli
recode UTF8/QP..UTF8 soubor-s-mailem
Díky! Přesně recode jsem zkoušel, jen jsem se ztratil v tý spoustě možností. Musím sice vykousnout pouze obsah zprávy, jinak se tam pletou hlavičky a zahlásí to chybu
Invalid input in step `Quoted-Printable..data'
ale to je to nejmenší
sakra - v man to fakt je. Díky
Ahoj,
Tohle je urcite chyba - bud na vasi strane nebo na strane odesilatele.
Docela bi me prekvapilo, kdyby KMail neumel quted-printable (mozna bych zkusil update na novejsi verzi). Ono totiz kdyz se posila email tak se s tim posila i informace jak je obsah zakodovan, takze je moznost ze njaci klienti to mohou posilat spatne, takze KMail to nemuze spravne dekodovat.
Pokud je to spravne odeslane tak by nekde v hlavicce melo byt neco jako:
Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-transfer-encoding: quoted-printable
Pokud to tam neni tak neni chyba na vasi strase a doporucil bych odesilateli at aktualizuje svuj software
to bylo ještě horší - takhle mi to dokázalo zprasit i moje rozepsané maily tj. folder "drafts". Asi nějaký bug v KDE4.2, ale teď už jsem to nějaký čas neviděl x také už se vyhýbám dlouho rozepsaným zprávám (obcházel jsem tím "Popup Notes" které "vtipně" blokují práci s čímkoliv jiným v Kontact..)
Tiskni
Sdílej: