Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravim, mozna se jedna o hloupy dotaz,ale chtel bych se zeptat, jaky je podle vas nej program na programovani v php v linuxu (mam ubuntu). Zkousel jsem gedit,kate,bluefish ... ani jeden mi stoprocentne nevyhovoval. Chybely mi tam malickosti, ktere bud nevim jak spustit a nebo proste tam nejsou. Napr. doplnovani kodu automaticky(kdyz udelam uvozovky, udelaji ase mi dalsi, ... atd). Snazil jsem se hledat, ale nenasel jsem zatim nic. Dekuji za kazdy nazor ;)
díky, že jste mi řekl, co mi na tom doplňování uvozovek vždycky připadalo divné a lezlo mi to krkem :D !
Poslední dobou dělám střídavě v Javě a v PHP a na obojí používám Netbeans, je to docela moloch, ale píše se mi v tom dobře, umí spoustu věcí (doplňování kódu, seznam funkcí v souboru (po kliknutí přechod na funkci), když se ve zdroji klikne na použitou funkci, umí přejít na její definici i v jiném souboru, automatické formátování textu, zakomentování/odkomentování bloku, svn a spoustu dalších funkcí které používám). Pokud něco měním přímo na serveru přes ssh, tak jedině vim.
Eclipse s php pluginom.
pod ubuntu je idealny vim v spojeni s debuggerom ale quanta spolu s gubed. oboje zvlada doplnovanie kodu - vim dokonca na sofistikovanejsej urovni
gvim
, ale to menu z 99% nepouzivam.. kdyz neco nevim tak se mrknu do helpu - clovek tam najde zajimave veci:help!
find and replace
dialog je soucasti pouze gvimu, tzn. kdyz budete pripojen nekam pres ssh a budete mit k dispozici jen vim, tak jste nahrany.:%s/hledany text/text kterym se ma nahradit/gNavic kdyz se naucite to psat, zjistite, ze se jednotlive prikazy daji ruzne kombinovat a nekdy treba narazite na situace, kdy toto vyuzijete a spokojene si zamlaskate blahem ;]
:'<,'>s/co/cim/g(to '<,'> se tam doplni automaticky pri prechodu do prikazoveho rezimu - tedy vybrana cast textu)
Jinak pri praci s PHP ve vimu jsem nic nestahoval, krome exuberant ctags, ktery vytvori soubor tags
, ktery take ulehci dost prace..
Zkus eclipse pdt nebo netbeans php. Osobně preferuji netbeans php http://www.netbeans.org/features/php/index.html
Tiskni
Sdílej: