Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řadím se mezi BFU, linux používám asi 2 roky k naprosté spokojenosti. Uvažuji o koupi lcd televize Samsung 6 série (LE37B650), která má LAN port a umožňuje přehrávat video soubory ze sítě, používá DLNA, pro Win dodává výrobce program na sdílení souborů. Můj dotaz je jestli někdo nemá s touto TV zkušenost a zda tato funkce bude fungovat i pod linuxem(mediatomb?) a jestli bude velký problém to rozchodit. Našel jsem na toto téma tento odkaz: http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=336205 Bude to opravdu tak jednoduché? Děkuji za názory.
Zapomente na vsechny takove moznosti a k tv si poridte i pc - mate vse vyreseno na 100%.
Mé výsledky TV Smasung 6 série -LE40B650, upgradoval firmware v TV na 2004.1 (to je z hlavy, tak snad dobře - z webu samsungu). No a to hlavní, pokud jde funkčnost DLNA tak plná spokojenost, ale s sw minidlna. Maličký prográmek (stačí stáhnout upravit konfigurák - adresu serveru, adresář se soubory) a jede. Zkoušel jsem:
- záznam MPEG2 z mythtv - tedy z DVB-T (Nova,Prima.....),
- různé xvid (seriály z netu)
- opět seriály :), ale v 720p (mkv).
- rip blue-ray (1080p) Sahara (film má myslím 15GB, jen pro představu o datovém toku, neboť na netu byly takové poznámky, že to televize nezvládne i s originálním serverem pro Win)
Vše funguje.
A teď co nefunguje, rychlý posuv nefunguje u mkv, funguje u mpg,avi(divx,xvid), pozastavení funguje všude. Bohužel nešly titulky, naštěstí je dostupný patch který titulky umí, pravda, musel jsem změnit jednu podmínku ve zdrojácích. Ještě to tam musím zapsat (myšleno k tomu patchi). Problém je s rozměry a poměry obrazu, pokud není zdroj 16:9. S minidlna vše výše uvedené funkční bez překodování.
Fungoval poté ještě MediaTomb, ale jen s online překódováním (bohužel mkv již můj PC nezvládl) do mpg2 - alespoň dle konfigurace co jsem nalezl na netu. Pokud je to s překodováním, nefunguje rychlý posun.
U dalších serverů - fungovalo vylistování obsahu, přehrátí však končilo hláškou o nepodporovaných formátech.
Na forech jsem však našel, že jde MythTv 0.22 ze SVN, takže to mne nyní zajímá.
Podotýkám, TV mám cca 10 dnů, minidlna jsem rozchodil o víkendu, tedy jsem si s tím hrál cca 3 dny, takže uvidím zda narazím na nekompatibilní formáty, ale namátkou jsem toho vyzkoušel dost. Prozatím jako náhrada PC s MythTVFrontedem (na bázi PIII - 650 Mhz, již nezvládl ani ten MPEG2 stream z DVB-T) spokojenost.
Já mám prozatím propojení přímo s PC, teď u toho nesedím, takže přímo neověřím zda se to propojí na 100 či 10, ale nemám žádný problém s výpadky v průběhu přehrávání. Večer (tedy pokud nezapomenu ověřím, a napíšu). O ty konfiguráky bych určitě měl zájem, a nejen já :) - jakou verzi MediaTombu používáte ?. Pokud jde o zbytek - co televize zvladne, či ne, tak jsem čerpal na tvfreaku, je tam přímo diskuze k 40B650 a DLNA. Také jsem předpokládal, že bude TV jedno zda jde na data přes USB/DLNA - realita však bud možná jiná. I když diskuze na netu možná budou vyznívat zkresleně, neboť se zapojí pouze ti s problémy :). Jinak Vám to běhá i s posunem videa ? (myslím tím u mkv).
No jo, ale jak mám zjistit na jaké rychlosti je preplá sítovka, networkmanager mne to nepise (pise pro jinou, pro tuto ho nejak nemohu prinutit). ?. Nechal jsem pusteny film 1080p, a odesilalo to v prumeru 2.5 MiB, obcas skocilo na 5, tedy sit prepnuta na 10 MB bz mohla být tou příčinou. Nebude problém v kabelech ?.
To by měl vypsat ethtool, detaily man ethtool.
Díky, věděl jsem, že existuje utilitka, jen jsem si nemohl nějak vzpomenout, no a google zklamal :), nezadal jsem vhodný text. Ale vysledek, 100Mb/s, Full duplex.
Tak konfigurák jsem nakonec nalezl, a to http://coherence-project.org/attachment/ticket/248/config.xml, funguje přehrávání, ale jen občas funguje posuv, titulky nefungují vůbec, ale jestli jsem správně pochopil, tak je to problém MediaTombu, že to neumí poslat. Tedy zůstanu prozatím u minidlna (přesněji jedou mněteď souběžně oba servery), tam titulky jedou, posuv ve více případech, pokud jde o posuv, tak záleží na délce stisku, nejprve se to postrupně zrychuluje (přibývají šipky), pak skáče - tedy hodinový film přejedu během 10 sekund (funguje to približně stejně i u mediatombu - tam ten film takhle přejedu během 20 sekund, tedy jen pomaleji).Ještě asi zkusím verzi z SVN - no a uvidíme.
Pokud jde o titulky, tam používám formát .srt, název titulků stejný jako název videa, bez transkodování. Díval jsem se i na průběh komunikace ( Wireshark), tak na počátku komunikace, pošle server televizi soubor s titulky, je to normálně plain text, pak již jen posílá proud dat (audio+video). V diskuzích psali, nezkoušel jsem, že Samsung titulky nepřehraje pokud jsou uvnitr kontejneru. V případě MediaTombu jsem našel na netu postup s transkodováním, jenže můj PC již mkv nestíhá....
Ale pozor, minidlna jsem stáhl z svn, přidal patch, který je na serveru minidlna uveden, a provedl menší změnu kódu. Ale nic složitého, momentálně nestíhám, ale o víkendu bych sem v případě zájmu dal postup, na minidlna jsem úpravu chtěl také zaslat, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Není to nic složitého práce tak na 20 minut, a to jsem pokud jde o linux laik. Teoreticky, bych mohl zaslat minidlna přeložené, má to být přeloženo staticky, + jeden konfigurák, takže není třeba žádné instalace...
Protoze mi hromadu videi vubec neprehraje - a nezalezi na kontejneru, ale na obsahu - tak jsem si stahl z svn nejnovejsi verzi, prelozil, a nic se nezmenilo. Veci, ktere mi mediatomb (po upravach) normalne prehral, mi minidlna neprehraje (nektera videa v mkv a avi). Podotykam, ze tataz videa v mediatombu jedou, takze problem neni na strane klienta. Hledal jsem nejake patche, o kterych tu padlo slovo, ale bez uspechu. Jaky mate pro minidlna patch (k cemu ma slouzit) a kde se da stahnout? ja jsem zadny patch nikde nenasel
Jojo, na tuto diskuzi jsem také již narazil, ale to je nad mé schopnosti (pravda bylo by to řešení) - no rád bych aby telka chvíli šla :).
# port for HTTP (descriptions, SOAP, media transfer) traffic port=8200 # network interface to bind to (this is the only interface that will serve files) #network_interface=eth0 # set this to the directory you want scanned. # * if have multiple directories, you can have multiple media_dir= lines # * if you want to restrict a media_dir to a specific content type, you # can prepend the type, followed by a comma, to the directory: # + "A" for audio (eg. media_dir=A,/home/jmaggard/Music) # + "V" for video (eg. media_dir=V,/home/jmaggard/Videos) # + "P" for images (eg. media_dir=P,/home/jmaggard/Pictures) media_dir=V,/mythtv/video media_dir=V,/data media_dir=V,/home/filmyhd media_dir=V,/var/lib/mythtv/nahravky # set this if you want to customize the name that shows up on your clients friendly_name=DLNA Server # this should be a list of file names to check for when searching for album art # note: names should be delimited with a forward slash ("/") #album_art_names=Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg # set this to no to disable inotify monitoring to automatically discover new files # note: the default is yes inotify=yes # set this to yes to enable support for streaming .jpg and .mp3 files to a TiVo supporting HMO enable_tivo=no # default presentation url is http address on port 80 #presentation_url=http://192.168.01:8080/index.php # notify interval in seconds. default is 895 seconds. notify_interval=900 # serial and model number the daemon will report to clients # in its XML description serial=12345678 model_number=1
int filter_video(const struct dirent *d) { return ( (*d->d_name != '.') && ((d->d_type == DT_DIR) || (d->d_type == DT_LNK) || (d->d_type == DT_UNKNOWN) || ((d->d_type == DT_REG) && (is_video(d->d_name) || is_caption(d->d_name)) ) ) ); }Pokud to nebylo upraveno,při skenování souborů si titulky nenačetl do databáze.
Používám PS3 media server zatim přehraju vše - supr
Tiskni
Sdílej: