Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
mám takový plán: Linux, v něm rozchodit virtuální stroj s WinXP+VisualStudio.
Dotaz: má s tím někdo zkušenosti? půjdem v tom programovat?
Díky za jakékoliv podněty.
Milan
Ja mam XP pod Debianem ve VirtualBoxu, obcas tam neco ve VS delam a zadne problemy jsem nepozoroval... Nevim jak nejake narocnesi veci, ja vetsinou delam v C a na to mi staci Linux. Zalezi take v cem chces delat, hodne veci (C++, C#) jde i pod aplikacema v Lin.
nee, vy jo? myslíte že na tom pojede VisualStudio?
m.
Ahoj,
velmi hodně jsem s tím kdysi takto pomocí VMware pracoval (a brzo začnu zase) - sice pouze Visual C++, vše (doplňování kódu, build, debugger) bylo to bez problému, ale s 3x ale:
1. pokud nemáš nejnovější verzi VMware a používáš sdílený adresář pro object files ($(IntDir), Intermediate Directory), může se ti s C++ stát toto. Opraveno to bylo ve VMware Fusion 2 Beta 2, což by asi mělo korespondovat s Workstation 6.5 a novější (popř. nejnovější Player). Pokud se ti to taky stane, prostě změň "Intermediate Directory" na nějaký lokální adresář (C:\...). Zdrojáky i "Output Directory" (EXEáče) mohou klidně být na sdíleném adresáři i se staršími verze, které mají tento bug. Opět připomínám, že mluvím o VMware. Jak jsou na tom se sdílenými adresáři ostatní (VirtualBox), nemám nejmenší tušení.
2. pokud budeš mít přes sdílené adresáře hodně zdrojáků, bude kompilace o něco pomalejší. Ne jak šnek, ale když nabootuješ do Win XP nativně, tak je u větších projektů cítit rozdíl. Na druhou stranu na nějaké menší domácí úkoly tu pomalost nepostřehneš.
3. pokud chceš zkoušet vyvíjet a následně měřit paralelizaci, buď budeš muset přiřadit VM více než jedno jádro, nebo pokud to nejde bootovat nativně.
Jinak v sestavě "celý projekt na VMware sdíleném disku, Visual Studio ve Windows XP fullscreen VM" jsem kdysi dělal 14 dní od rána do večera, a jelo to bez problémů, v podstatě jsem zapomněl, že nejedu na Windows a že to je ve virtuální mašině.
Opět opakuju, že to co jsem psal jsou zkušenosti pouze s VMware.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: