NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
killall operapluginwrapper
mi odpoví operapluginwrapper: no process killed
. No a pořád zjišťovat, jaké to má PID mě moc nebaví.
P.S. Doufám, že nebude nikdo odpovídat, ať změním prohlížeč, poněvadž o tom ten můj dotaz prostě není.
Řešení dotazu:
kill PID
. Tuto větu čti dokola tak dlouho, dokud ti nedojde...
Ale spíš nechápu, jaktože znáš PID, takže se možná ptáš na něco jiného a PID ve skutečnosti neznáš.
Stačí číslo, ne? Tak kill -9 číslo ... ?
kill -9 4533
, kde 4533 je dnešní PID toho procesu operapluginwrapper-ia32-linux, tak mi ten cron třeba zítra nebo za týden zabije zase proces operapluginwrapper-ia32-linux? Já bych řekl, že pravděpodobnost přidělení stejného PID konverguje k nule.
0 S 1000 4533 4369 1 80 0 - 21322 - ? 00:01:12 operapluginwrapZ něj vyčtu, že PID = 4533, ale jeho celé jméno se nedozvím, poněvadž je příliš dlouhé. Dnes jsem se dozvěděl, že existují také jiné přepínače příkazu ps, které mi poskytnou úplnější informaci (ano jsem lama, co si ani nedokáže přečíst manuálové stránky). Takže mnou formulovaný předpoklad i problém podle mě platí.
ps
grepnout podle toho čísla, pravděpodobnost omylu velmi nízká. Totéž pro část názvu procesu.
Problém není zabít proces, jehož pid znáte. Problém je zabít proces služby, u které znáte aktuální pid jejího procesu, ale neznáte budoucí pidy jejích procesů. Můžete je sice automaticky skriptem zjišťovat, ale kdo by se s tím babral, když existuje pohodlný příkaz pkill nebo killall, ale tam potřebujete znát název procesu. Lze ho zjistit výše uvedeným způsobem.
pkill
, tak tam by stačilo pkill operapluginwrap, a ono by to sejmulo taky.
pkill
je to takovej vostřejší brácha pgrep
.
Tiskni
Sdílej: