Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
mount -o loop -t iso9660 neco.iso /mnt/nekam
neco.iso
je ten soubor a /mnt/nekam
je prázdný adresář, po úspěšném připojení v něm bude obsah obrazu.umount /mnt/nekam
Z toho ccd2 vypise v konzoli Error: cannot open source file for reading!A jak jste si ověřil, že jste si stáhl ten soubor v pořádku? A co práva k tomu souboru, co když ho má ccd2iso zakázáno číst? Až tohle vyřešíte, tak teprve pak je čas na funkci softwaru.
file
zjistil, jestli je to skutečně to, co to má být.
file /cesta/a/nazev/toho/image
Ten clovek patrne nema ani paru kde by to psal. Pod kazdym dotazem, ktery EVIDENTNE pochazi od nejake lamky se takovych par rad najde a ja se tomu porad divim.Možná to bude tím, že mi můj guru radil taky takhle, a já jsem potom trávil večery čtením manuálů
cd
, kterému se jako parametr dá cesta k adresáři, do kterého chceš přejít. Například cd tmp/
tě přesune do adresáře tmp/
. Existuje doplňování, takže když napíšeš cd tm
a zmáčkneš tabulátor, samo se doplní p/
. Hodí se to, pokud máš něco s dlouhým jménem. Pokud se nic nestane, je to pravděpodobně proto, že je možností začínajících na ta stejná písmena více. Zmáčkni proto tabulátor znovu a vypíše se ti seznam těchto možností.file
a jako parametr mu dej název toho staženého souboru. Opět funguje doplňování.Možná to bude tím, že mi můj guru radil taky takhle, a já jsem potom trávil večery čtením manuálůJo to byly casy :)) Ale je fakt ze dnes uz je to jinak, linux pouziva stale vice lidi a ne jen proto ze jsou to blazni kteri se v tom chteji hrabat. Terminal je jim cizi a co si nenaklikaji, jako kdyby nebylo. Neda se rict, ze by mi to vadilo, jako spouste ostatnich "proklinacu Ubuntu", vidim v tom v podstate jenom plusy, ale nadruhou stranu to chce se prizpusobit v tom jak s temito lidmi jednat :). noobah: Muzes ten soubor presunout ? Smazat ? resp. mas k nemu potrebna opravneni ? (viz. vlastnosti)..
jinak dekuji za rady ale bylo mi jasnez se to ma psat rovnou do terminalu coz mi taky nefungujeA jak konkrétně to nefunguje? Co konkrétně vypíše
file
?
Program ccd2iso
vypíše chybovou hlášku:
Error: cannot open source file for reading!
, pokud se mu nepodaří otevřít soubor, který jsi mu předal jako první argument. Postupuj krok za krokem:
$ cd adresar/s/clonecd/img $ ls -l $ ccd2iso clonecd.img cd.iso
S velkou pravděpodobností jsi jen zadal špatně cestu k clonecd.img
, když uvedeš pouze název souboru, tak
ccd2iso
hledá soubor v aktuálním adresáři, proto jsme nejprve pomocí příkazu cd
změnily aktuální adresář. Poté jsme ještě pro jistotu zavolali příkaz ls
, aby jsme se přesvědčili, že máme opravdu právo pro čtení a soubor se v adresáři opravdu nachází.
Tiskni
Sdílej: