Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Řešení dotazu:
Zdravim,
pokial viem, tak xmms je uz davno mrtve. XMMS2 sa ale nachadza v repozitaroch pre opensuse 11.3 :
A pokial ti to nejde, tak treba riesit (sam alebo poslat report o chybe) alebo by mozno stalo za pozornost skusit audacious , co ma tiez korene v xmms .
xmms2 neni přehrávač ... to je démon.
já nedam na xmms dopustit ani v ubuntu 11.04 , sice si ho kompuluju , dávam tam pulseaudio plugin , plugin milkdrop (project m) a wma plugin. Ta rychlost ...... sice člověk musí patlat fonty a skiny ale pak je to cool.
takže xmms2 nebrat . jiné přehrávače jsou bleee...
pro suse si to budete muset upravit ale deb verze návodu :
http://www.pvv.ntnu.no/~knuta/xmms/
V poriadku, ja ti verim, len potom co s panmi autormi, ktori si myslia nieco ine ? :
You might have heard of XMMS (xmms.org), the hugely popular Winamp clone for Linux and UNIX-like operating systems. XMMS2 is a project started (in late 2002) by one of XMMS's original authors - Peter Alm - to produce a "kick-ass music player" (much like the world's 347349739921 other music player projects). In short, XMMS2 is the next generation XMMS.
So, XMMS2 is definitely an audio player. But it is not a general multimedia player - it will not play videos. It has a modular framework and plugin architecture for audio processing, visualisation and output, but this framework has not been designed to support video. Also the client-server design of XMMS2 (and the daemon being independent of any graphics output) practically prevents direct video output being implemented.
Zdroj: http://xmms2.org/wiki/About
<rejp>Já si vystačím s mocp </rejp>
Tiskni
Sdílej: