Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.
SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.
Ageless Linux je linuxová distribuce vytvořená jako politický protest proti kalifornskému zákonu o věkovém ověřování uživatelů na úrovni OS (AB 1043). Kromě běžného instalačního obrazu je k dispozici i konverzní skript, který kompatibilní systém označí za Ageless Linux a levné jednodeskové počítače v ceně 12$ s předinstalovaným Ageless Linuxem, které se chystají autoři projektu dávat dětem. Ageless Linux je registrován jako operační
… více »PimpMyGRC upravuje vzhled toolkitu GNU Radio a přidává alternativní barevná témata. Primárním cílem autora bylo pouze vytvořit tmavé prostředí vhodné pro noční práci, nicméně k dispozici je nakonec celá škála barevných schémat včetně možností různých animací a vizuálních efektů (plameny, matrix, bubliny...), které nepochybně posunou uživatelský zážitek na zcela jinou úroveň. Témata jsou skripty v jazyce Python, které nahrazují
… více »GIMP 3.2 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
FRANK OS je open-source operační systém pro mikrokontrolér RP2350 (s FRANK M2 board) postavený na FreeRTOS, který přetváří tento levný čip na plně funkční počítač s desktopovým uživatelským rozhraním ve stylu Windows 95 se správcem oken, terminálem, prohlížečem souborů a knihovnou aplikací, ovládaný PS/2 myší a klávesnicí, s DVI video výstupem. Otázkou zůstává, zda by 520 KB SRAM stačilo každému 😅.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.
Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.
Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.
Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.
Zdravim.
Vim, resilo se to tu stokrat a je tu i sekce HW, kde je postup zprovozneni TV karet, mame google, ale informace jsou obcas neaktualni a kvuli tomu jsem si uz jednou nabehl na vidle a koupil kartu, ktera sice driv fungovala, ale ted uz nejde rozbehnout, protoze se neco zmenilo v jadru a modul ktery na ni predtim zabiral ted nejde zkompilovat, nikdo ho neudrzuje a ja Ccko moc neumim(prvnich deset erroru jsem vyresil, ale pak uz jsem to vzdal). Jeji rozbehnuti se resilo v mistni poradne, bohuzel se starsim jadrem.
Nevite nekdo o "karte", ktera(dle dulezitosti):
Moje distro je Arch, jsem(snad) pokrocily uzivatel, ale uz na to proste nemam nervy a obcas TV potrebuju/chci.
Diky za kazdou radu.
Řešení dotazu:
http://linuxtv.org/downloads/firmware/dvb-usb-dib0700-1.20.fw(nemam ale s cim srovnat)No, obecně bývají tyhle USB dongly lepší než většina DVB-T tunerů v televizích. Především co se týče požadované úrovně vstupního signálu. To jen k tomu, proč donglům stačí kus špagátu a pro televizi ten signál musíte prohnat zesilovačem, aby se to uráčilo fungovat. A ten zesilovač tam samozřejmě zanese šum, takže dá na frak kvalitě signálu, a proto to pak mnohdy stojí za prd tak jako tak.
A topil mi i tuner, který jsem nějaký rok nazpátek koupil za asi 3000 Kč.
Jinak tuším, že na tenhle konektor jsou na eBayi za dolar redukce na ten standardní IEC šmejd.
Pane Luboši, toto tvrzení již svou formulací ve mně vyvolává dojem, že jste nepřítel celkem výborné Alzy.
Už jen ten jejich odporný maskot je důvodem k nenávisti. Když se k tomu přidají reklamace... Obecně nemám dobrý pocit z jejich přístupu.
Pane Luboši, toto tvrzení již svou formulací ve mně vyvolává dojem, že jste nepřítel celkem výborné Alzy.Tak to opravdu nevím proč.
HD kanály jsou v současnosti otázkou software. Na druhou stranu u nás bude ostré HD vysílání až na DVB-T2.
Většina těch rozměrnějších karet (včetně té MyCinemy) má krátký USB kabel, aby ve zdířce nevadila.
Nasel jsem v "prodeji" dva kousky:
-MyCinema analog(skladem 0ks) - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63512
-MyCinema interni(Na Objednavku) - http://www.alza.cz/asus-mycinema-es3-110-pts-fm-av-rc-d198810.htm
Jestli se teda dela nejaky MyCinema dvb-t usb-stick, tak asi neni u nas v prodeji(zkousel jsem alza, czc, mironet). Nevis presny typ, at vim co hledat?
Ahoj,
možná bych zkusil toto http://www.alza.cz/asus-my-cinema-u3100miniplus-t-rc-d199010.htm
Nemám ozkoušenou tuhle 3100, ale už několik let bezproblémově používám myslím Asus My Cinema Mini U3000 (ta jen nemá dálkový ovladač, ale myslím, že základ je jinak cca stejný). Dříve jsem musel instalovat v4l a firmware do jádra, ale v novějších jádrech už je podpora přímo a já jen nainstaluji v42, aby mi to šlo používat v Kaffeine a šlape to jedna báseň.
Jenze ty karty se lisi pouzitym chipem.
Tohle rozhodne nepovazuju za out of the box: http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Asus_U3100_Mini_plus_DVB-T
Kazdopadne diky za snahu
Tiskni
Sdílej: