Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ahoj,
ano, přiznávám to, jsem neschopnej nastavit mail server podle návodu, už po několikáté jsem ztroskotal. Mám vztek.
Okolnosti:
Chci pro jednu doménu nastavit jednu mail schránku k níž chci přistupovat přes imap.
Toť vše.
Zkoušel jsem qmail, postfix, dovecot.... Jsem snad retard, ale prostě jsem to nerozchodil.
Může mi prosím někdo napsat (linknout) co nejjednoduší postup (aka nainstaluj tenhle balík, sem vlož tenhle údaj, hotovo) jako úplnýmu blbcovi?
Netřeba 16 dílné články o tom jak co funguje, těch už jsem přečetl tuny, chci mít prostě funkční řešení, rychle a jednoduše.
Smilujte se nademnou, díky.
Řešení dotazu:
Jo, toho jsem se bál, nejsem hlupák a nerisknul bych si to používat nezabezpečené, základnu teoretických znalostí snad mám dostatečnou (zkoušel jsem to několikrá, četl spousty rfc...).
Mail na doméně používám u google apps a od něj utíkám.
Nic takového neexistuje.Z casti si dovolim nesouhlasit. Kdyz jsem jako novic v prakticke i teoreticke oblasti mailserveru potreboval zajistit funkcni reseni, jsem si pripadal obdobne, jako tazatel. Z problemu me vysvobodil iRedMail - http://www.iredmail.org/ Po instalaci bylo vse v podstate hned funkcni a zbyvalo doresit jen domeny a drobnosti "okolo". Drobne dilci komplikace a "tuning" reseni jsem uz dale delal v ramci zpetneho studia problematiky. Pro tak male reseni, jako tazatel popisuje, to muze byt optimalni. Doporucuji vsem zacatecnikum.
Tiskni
Sdílej: