Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesorem AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ahoj,
ano, přiznávám to, jsem neschopnej nastavit mail server podle návodu, už po několikáté jsem ztroskotal. Mám vztek.
Okolnosti:
Chci pro jednu doménu nastavit jednu mail schránku k níž chci přistupovat přes imap.
Toť vše.
Zkoušel jsem qmail, postfix, dovecot.... Jsem snad retard, ale prostě jsem to nerozchodil.
Může mi prosím někdo napsat (linknout) co nejjednoduší postup (aka nainstaluj tenhle balík, sem vlož tenhle údaj, hotovo) jako úplnýmu blbcovi?
Netřeba 16 dílné články o tom jak co funguje, těch už jsem přečetl tuny, chci mít prostě funkční řešení, rychle a jednoduše.
Smilujte se nademnou, díky.
Řešení dotazu:
Jo, toho jsem se bál, nejsem hlupák a nerisknul bych si to používat nezabezpečené, základnu teoretických znalostí snad mám dostatečnou (zkoušel jsem to několikrá, četl spousty rfc...).
Mail na doméně používám u google apps a od něj utíkám.
Nic takového neexistuje.Z casti si dovolim nesouhlasit. Kdyz jsem jako novic v prakticke i teoreticke oblasti mailserveru potreboval zajistit funkcni reseni, jsem si pripadal obdobne, jako tazatel. Z problemu me vysvobodil iRedMail - http://www.iredmail.org/ Po instalaci bylo vse v podstate hned funkcni a zbyvalo doresit jen domeny a drobnosti "okolo". Drobne dilci komplikace a "tuning" reseni jsem uz dale delal v ramci zpetneho studia problematiky. Pro tak male reseni, jako tazatel popisuje, to muze byt optimalni. Doporucuji vsem zacatecnikum.
Tiskni Sdílej: