Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané jejich konzultačním týmem.
Immich byl vydán v první stabilní verzi 2.0.0 (YouTube). Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Český telekomunikační úřad vydal zprávy o vývoji cen a trhu elektronických komunikací se zaměřením na rok 2024. Jaká jsou hlavní zjištění? V roce 2024 bylo v ČR v rámci služeb přístupu k internetu v pevném místě přeneseno v průměru téměř 366 GB dat na jednu aktivní přípojku měsíčně – celkově jich tak uživateli bylo přeneseno přes 18 EB (Exabyte). Nejvyužívanějším způsobem přístupu k internetu v pevném místě zůstal v roce 2024 bezdrátový
… více »Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-10-01. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Jedná o první verzi postavenou na Debianu 13 Trixie.
Byla vydána nová verze 4.6 svobodného notačního programu MuseScore Studio (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem věnovala 1,1 milionu dolarů (stejně jako loni) na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Rozdělila je mezi 29 organizací a projektů. Za 15 let rozdala 8 050 000 dolarů.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.17. Díky 278 přispěvatelům.
Bylo vydáno openSUSE Leap 16 (cs). Ve výchozím nastavení přichází s vypnutou 32bitovou (ia32) podporou. Uživatelům však poskytuje možnost ji ručně povolit a užívat si tak hraní her ve Steamu, který stále závisí na 32bitových knihovnách. Změnily se požadavky na hardware. Leap 16 nyní vyžaduje jako minimální úroveň architektury procesoru x86-64-v2, což obecně znamená procesory zakoupené v roce 2008 nebo později. Uživatelé se starším hardwarem mohou migrovat na Slowroll nebo Tumbleweed.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou investiční (NRI) připravuje nový investiční nástroj zaměřený na podporu špičkových technologií – DeepTech fond. Jeho cílem je posílit inovační ekosystém české ekonomiky, rozvíjet projekty s vysokou přidanou hodnotou, podpořit vznik nových technologických lídrů a postupně zařadit Českou republiku mezi země s nejvyspělejší technologickou základnou.
… více »Radicle byl vydán ve verzi 1.5.0 s kódovým jménem Hibiscus. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
Řešení dotazu:
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...Dovecot je, jak se píše přímo na jeho webu, IMAP a POP3 server, plus nějaký ten doručovací program. Není jediný důvod, proč by měl obsahovat SMTP, když na to máš existující a velice kvalitní SMTP server Postfix, který sám zmiňuješ. Linux je skládačka.
Tak i filtry na zrpávy pomocí SIEVE fungují, super. Pouštím to každé 3 minuty CRONem a zdá se, že to dělá, co chci.
Jediný, co mi trochu nevyhovuje, jsou hesla uložený v čitelné podobě v .fetchmailrc ...
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě. Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě.Na klid funguje třeba i dobrý čaj a nemusíš kvůli tomu vymýšlet zaříkávání či úlitby/úplatky bohům (tedy věci typu „bezpečnost to sice nezvýší, ale aspoň vím, že jsem něco udělal“).
Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?Záleží, u čeho máš nastavený TLS a taky jestli je vynucený nebo volitelný. Mimochodem, když máš heslo uložené v plantextu, tak ti mnoho služeb umožní ho kontrolovat bez odeslání plaintextem a naopak, když máš od hesla jen nějaký hash, tak se musí plaintextem posílat po síti. Existují lepší schémata, ale bavíme se o praxi, že :).
No v Dovecotu v souboru: /etc/dovecot/conf.d/15-ssl.conf mám ssl=required. - takže vynucený, ne?
fetchmail muze pouzit MDA misto SMTP/LMTP, je to '-m'. viz `man fetchmail'.Hmm, díky za doplnění.
Tiskni
Sdílej: