Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
opensuse - zkouseno, neprijde mi zrovna malo pametove narocny, taky mi prijde ze pri aktualizacich jeho balickovaci system neni zrovna "odolny"
XFCE a LXDE - zkouseno, pametove a rychlostne je to super, takze mi tam chybi jen automount USB(zkouseno pod *BSD) a nejaky jednoduchy woknoidni souborovy manazer, chybi mi tam klasicke chovani slozek/adresaru na plose(prijde mi to, ze to snad ani nejde).
Tak jeste mkrnu na ten clanek a uvidim, diky za rady, ale zada se, ze zatim muj problem moc neresi.
Důležité je zrušit AppArmor … to jsou naprosto zbytečné démony.
Není nad fundovanou radu. :-)
velmi malo RAM, doporucuji pridat, jinak to rovnou cele zahodit. Kazdopadne pokud opravdu je clovek sebevrah a chce mit tak malo RAM tak urcite nejake 32bit distro, a jako prostredi nejspis xfce nebo lxde, distro idealne arch nema defaultne zapnute zadne ptakoviny takze se do te RAM vlezes
+1
Díky za podněty vyřešeno následovně:
Ubuntu 10.11
Xfce4 - teda změna z defaultu, to je něco - asi příliš jednoduché, až složité
Thunar
automount funguje podle očekávání...
pametove nanarocne (zadne KDE4), s GUI tak max 200MB RAM
Ono to s tím KDE4 také není taková hrůza, jak se tvrdí - teď jsem zkusil kouknout na svůj netbook a na OpenSuSE 12.1 s (zdaleka ne čerstvě) naběhlým KDE4 (jen denepomukizovaným a deakonadizovaným) a jednou konsolí s třemi taby je spotřebováno 220 MB RAM a 35 MB RAM. Kdybych neměl 2 GB RAM a 4 GB swapu, tak bych nejspíš i teď byl pod vašimi 200 MB (po bootu a přihlášení skoro jistě).
Tiskni
Sdílej: