Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Zdravím, jelikož právě řeším virtualizaci, tak pár postřehů a zkušeností. Začínal jsem na vmware (před několika lety), nicméně po rozhodnutí Redhatu, resp. jeho výběru kvm jako hlavní virtualizace jsem začal používat kvm. Jaká je situace dnes na vmware nevím, ale vyjádřím se k virtualboxu a kvm. Dle mého soudu je virtualbox nejlepší pro virtualizaci OS s grafickým prostředím - od cpu quadcore přes i3 a dál je k nerozeznání, zda OS běží ve virtualboxu nebo přímo na hw. Bohužel, kvm a virtualbox nemohou běžet současně na stejném hw. Na druhou stranu pro virtualizaci OS bez GUI používám kvm.
Takže - pokud má na tom PC běžet Windows, tak bych mezi kvm a virtualboxem vybral virtualbox. Teorie dává sice předpoklad, že by kvm mohlo být rychleší (modul jádra), jenže grafický výstup přes rdp (z Windows) je uživatelsky horší než z virtualboxu. Ještě poznámka - pokud chcete "seamlessrdp" pro efektní spouštění aplikací, tak jen z WinXPp a Windows (terminal) serveru. Z Windows7Pro tohle nefunguje, přestože je na webu několik zasvěcených how-to.a
Pokud ovšem to bude servřík někde v kumbále a přístup na Windows bude vždy přes rdp, tak bych asi volil kvm. Ale jak jsem psal , nepoužívám vmware, které nemohu hodnotit ...
A Ty si zabudol, ze o rizeni virtualu z ciste linuxovyho stroje neni v zadani ani zminka.To je věc, která se snad v našem prostředí považuje za naprostou samozřejmost. Nesmyslná omezení nejsou zrovna to po čem bych u virtualizačních nástrojů toužil.
doporucuju vyzkouset.Díky, ale uvedené důvody mě nepřesvědčily odklonit se od toho, co používají ostatní lidi z mého pracovního okolí.
Díky, ale uvedené důvody mě nepřesvědčily odklonit se od toho, co používají ostatní lidi z mého pracovního okolí.Vždyť o to se tu nikdo ani nesnaží…
Na toto tema jsem letos delal bakalarku, sice neuspesnou ale i tak jsem nabral hodne zkusenosti. Co se vykonu tyce tak KVM podova lepsi vykon jak XEN alspon co se novych verzi tyce, a to jak pro windows tak i pro Linux hosty. Co se tyce virtualboxu, tak jak zde jiz bylo napsano, pro windows je to ok, ale stale mene vykone nez KVM. Jedina vyhoda je akcelerace grafiky. Ale pokud se obejdes bez ni, tak KVM + SPICE + qxl ovladac grafiky umi nabidnout zazitek velmi podobny realnemu pouzivani. A uz se i pracuje na HW akceleraci pro KVM. Kdyz budes chtit vic info muzes si najit moji bakalarku asi by nekde na FIT VUTBR mela byt verejne k dispozici
Čím více vzpomínám na virtualbox (cca před rokem jsem jej použil naposledy), tím více mám pocit, že to "zobrazovalo" rychleji než spice + kvm nyní.Když jsem před nějakou dobou zkoušel oba (kvm/virtualbox) tak jsem měl stejný pocit. KVM ale zase mělo ale lepší „čistý výkon“ – práce s diskem byla rychlejší než u virtualboxu a co se týče využití CPU tak to taky vypadalo lépe pro KVM (žádné velké testy, jen blbiny typu "openssl speed"). Oba jsou IMO určené pro různé cílové skupiny – Virtualbox je pro takovou tu domácí virtualizaci (widle, testování linuxových distribucí), kde jde o to, aby pěkně fungovalo GUI (ideálně i různé eye-candy), kdežto KVM (i se spice)/Xen jsou pořád spíš pro běh serveru, kde se na grafiku tolik nehledí. Pěkná věc by byl nějaký ovladač, který by umožňoval sdílení grafiky (něco jako PCI passthrough, ale aby grafiku mohl používat i hostitelský systém). Třeba něco na způsob xf86-video-nested, akorát pro virtualizaci. To by mohlo být hodně rychlé.
No ono prave zalezi hodne na hostovi, jelikoz nevim jak to ma ubuntu, ale treba u archu jsme mel docela dost problemu nez jsem vse rozchodil jak jsem potreboval, ale napriklad u fedory, centos a ostatnich z rodiny redhat distribuci vse jelo perfektne, a i windows jel hodne dobre
XenSerer rovnez pouzivam a za vmware ho nemam potrebu menit. Jedina nevyhoda je ta nestastna provazanost jejich management klienta s windows. V tomhle se mi libi proxmox s web rozhranim.
Tiskni
Sdílej: