Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Řešení dotazu:
msttcorefonts
schází-li, ale netvrdím, že je to tím.
Teď záleží jaký vlastně ten font má název a v OS ho musíš namapovat na nějaký rozumný.Hm, co zkusit tohle?
~$ cat ~/.fonts.conf <?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd"> <fontconfig> <dir>~/.fonts</dir> <alias binding="same"> <family>Helvetica</family> <prefer> <family>Arial</family> </prefer> </alias> </fontconfig>Diik za odkaz!
takze chyba je rekl bych v mem Acrobatu nebo v konfiguraci fontu nebo kdo vi kde.Ta chyba není ve tvém Acrobatu, ale v oněch PDF souborech. Jejich součástí by měly být i použité fonty, ale ve tvém případě evidentně nejsou, takže Reader použije jiný. Pokud bys náhodou byl v situaci, kdy daný font v počítači máš, ale přesto ho Reader nepoužije, otevři si skript
acroread
a najdi v něm řádky
ACRO_DISABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_DISABLE_FONT_CONFIGV případě, že totiž v tom skriptu jsou řádky odkomentovány, jako v této ukázce, potom Reader použije substituci u všech fontů, které nejsou vloženy do dokumentu. Takže pokud nejsou zakomentované, tak je zakomentuj. Pokud zakomentované jsou, zkus to ještě znásilnit řádky
ACRO_ENABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_ENABLE_FONT_CONFIGNo a jinak si zkus pohrát se substitucemi ve fontconfig. S tím ti ale neporadím, ~/.fonts už je deprecated a hledat, jak to správně dělat, se mi nechce.
mscorefonts
. Vetsinou jsou zmseny pdf vytvoreny v MS Office (>2007). V debianu se jedna o balicek
ttf-mscorefonts-installer. V SUSE to bude neco podobneho.
Tiskni
Sdílej: