abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 145.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Ukončena byla podpora 32bitového Firefoxu pro Linux. Přidána byla podpora Matrosky. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 145 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Lidé.cz (Wikipedie) jsou zpět jako sociální síť s "ambicí stát se místem pro kultivované debaty a bezpečným online prostředím".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 36
    včera 10:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.4 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | IT novinky

    ASUS má v nabídce komplexní řešení pro vývoj a nasazení AI: kompaktní stolní AI superpočítač ASUS Ascent GX10 poháněný superčipem NVIDIA GB10 Grace Blackwell a platformou NVIDIA DGX Spark. S operačním systémem NVIDIA DGX založeném na Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:11 | Nová verze

    Desktopové prostredie Trinity Desktop vyšlo vo verzii R14.1.5. Je tu opravená chyba v tqt komponente spôsobujúca 100% vyťaženie cpu, dlaždice pre viac monitorov a nemenej dôležité su dizajnové zmeny v podobe ikon, pozadí atď. Pridaná bola podpora distribúcií Debian Trixie, Ubuntu Questing, RHEL 10 a OpenSUSE Leap 16.

    lukve | Komentářů: 8
    10.11. 22:11 | Nová verze

    Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.11. 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.11. 10:00 | Humor

    Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    10.11. 09:55 | IT novinky

    Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    9.11. 19:22 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i

    … více »
    bkralik | Komentářů: 6
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (22%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 341 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?

    31.7.2013 10:50 Softik | skóre: 4
    Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Přečteno: 1260×
    Zdravim, nedavno jsem zde popisoval problem s pomalosti diskoveho SSD pole. Proto jsme se rozhodli, ze 50% disku dame do druheho diskoveho pole kde bdue taqky 100GB cache, slibuji si od toho, ze dokazeme ukocirovat spicky IOPsu, ktere jsou i kolem 20k ( SSD udela realne kolem 8 - 9k IOPs ) - Mluvim o sata 3.

    Snazili jsme se proto odebrat z 6 poli, ktere v prvnim solarisu byli a rozdelit to na 3 a 3 pole ( kazde pole = 5 disku v raid 5 = 2 TB ). Bohuzel stalo se to, ze clovek ktery mel na starost tento projekt pri vytvareni toho diskoveho pole udelal pro me nesmyslny krok a to ten, ze to cele udelal do jednoho logickeho svazku ( pool ). Ktery ted nelze odebrat bez ztraty dat a vzit z neho disky, ktere chceme dat jinam. Podle dokumentace jsme to meli exportovat a importovat do noveho systemu ( taky solaris ). Jenze importovat to nejde, anizby doslo ke ztrate dat a vratit zpet to ted taky nejde. Takze jsme v pasti.

    Je mozne se snekym spojit kdo toto ovlada a dokazal by pomoc ? Nechci to zadarmo, ten kdoby se semnou spojil a pomohl problem vyresit dostane zaplaceno kolik si predem rekne.

    Je mozne se mi prosim ozvat telefonicky, nebo mailem ?

    Orel005@seznam.cz 773683256

    Slibuji, ze pokud se problem vyresi tak toto vlakno aktualizuji pro nekoho dalsiho kdoby hledal reseni na tento problem. Moc dekuji.

    Odpovědi

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    31.7.2013 11:52 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    To vypadá spíš na nabídku práce než na dotaz do poradny.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    31.7.2013 11:59 Softik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Mozna to tak vypada, ale proto jsem nakonci dodal, ze postup a dalsi informace v pripade uspesneho reseni zde vypisu pro ostatni. Tj. nemelo by se to vyjimat tomu ucelu k cemu je zde forum.
    31.7.2013 12:05 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    To zní rozumně, přehlédl jsem. Třeba to admini vezmou.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    31.7.2013 12:12 Softik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Nenabizel bych to takhle okate jako pracovni nabidku, ale fakt to specha proto.
    31.7.2013 12:18 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Jasné. Kdybych to uměl, tak už se ozývám.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    1.8.2013 11:52 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Nekolik dotazů: - o jaké pole se jedná? Je to Oracle SUN StorageTech, nebo to je SW pole pod Solarisem?

    - jaký raid je v poolu?

    - jsou v polích nějaké spar disky ?

    - v čem je problém, že nejde import? co to hlásí

    - do jaké urovně se orientujete v Solarisu?

    - jaké je procento zaplněnosti původního pole

    Jinak Vám nezávidím. Pro příště již jistě víte, že je dobré si správný postup ověřit na nějakém "pískovišti", třeba s normálními disky.

    Mirek 602787625
    14.8.2013 10:18 Softik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    STALE TRVA TA MOZNOST SPOLUPRACE ! Pokud je nekdo kdo ma zkusenosti se SUN / Oracle - solaris ZFS system, tak at se prosim ozve.
    14.8.2013 10:50 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Export / Import diskovych poli aneb ZKUSENY CLOVEK ?
    Žádný dotaz a předcházející problém se řeší zde : SSD diskove pole a pomale cteni.
    Takže lock.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.