NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
BackendException: ssh connection to 192.168.0.100:22 failed: Unknown server 192.168.0.100Pricemz se tam normalne SSHacknu
rdiff-backup
(akorát nesmí porovnávat obsah souborů, ale jen délky a čas změny – jinak by se přenášelo všechno pořád sem a tam). Případně tam nahodit Btrfs a používat jeho snapshoty (pak stačí rsync
).
Ale lepší asi bude použít hotové řešení – viz duplicity výše.
remove-older-than time Delete all backup sets older than the given time. Old backup sets will not be deleted if backup sets newer than time depend on them. See the TIME FORMATS section for more information. Note, this action cannot be combined with backup or other actions, such as cleanup. Note also that --force will be needed to delete the files rather than just list them.
Tak to dá rozum, že musíš jednou týdně/měsíčně dělat full backup, abys přerušil řetězec inkrementálních.Já chápu, že je to u duplicity by-design a že s šifrovanými tary nic lepšího udělat nelze. Považuji to ale za blocker, kvůli kterému to nemůžu používat (protože u mě má full 100 GB a denní inkrement je 10 MB).
Přece nebudeš mít jeden full a za ním stovky denních inkrementálů, všechny na sobě závislé, s rizikem poškození celé zálohy při poškození jednoho inkrementálu.Jiné zálohovací technologie, například rdiff-backup, nemají s tím, co jsem popsal, problém, aniž by musely každou chvíli dělat full backup.
Některé zálohovací softy (např. backuppc nebo dirvish, z těch co znám) čistí nejdříve starší inkrementální a po čase pročistí i plné, aby třeba zbyl jen jeden za měsíc či kvartál.A nebo umí "lagging full" (termín jsem si teď vymyslel), kdy prostě máš vždy N verzí dozadu a neřešíš. Bohužel všechny zpřístupňují data stroji na druhé straně.
Tiskni
Sdílej: