Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Zdravím,
nemáte prosím někdo zkušenost s nějakou webovou aplikací, na kterou bych mohl nahrát video a následně ho sledovat? Prostě něco jako youtube doma.
Ideálně s autentifikací účtů.Automatickou konverzí na flash, nebo kodek dle potřeby, když z toho nebude wmv, tak je mi to jedno.
Jde mi prostě o náhrání nějakého toho videa a možnost ukázání ho mimo domov, aniž bych ho musel nahrávat na server třetí strany.
Předem děkuji za rady.Řešení dotazu:
Ideálně s autentifikací účtů.Případně s HTTP autentizací.
Řešením je samozřejmě napsat www stránku. Ale programováním webů se nezabývám a ani nehodlám.
Mým cílem bylo spíš aby to zvládl nahrát a pustit i můj počítači nepostižený tatínek, tetička atp. Pro ty je i pouhé nahrávání na ftp nepřekonatelný problém
Šlo mi jen nějakou poměrně jednoduše nasaditelnou službu pro BFU. Podobných věcí třebas na fotky je poměrně dost, ale něco co je přímo určené pro video jsem nenašel.
net use
jim vyrobí server jako písmenko. A pak si video pustí jako "svůj" soubor na svém disku, třeba pomocí vlc. Ale znamená to všechn zúčastněné stroje nastavit.
Odkudkoliv,tetička byla jen zjedušující příklad, jinak bych to řešil vpn nebo výše zmíněným owncloudem a klientem.
Prostě něco jako webová fotogalerie, ale s videem, které se dá pusti ve www prohlížeči.
Jednoznacne subsonic. Prehrava hudbu, videa. Je to uz pomerne pokrocila java web aplikace, ktera se da spustit bez sloziteho nastavovani. Ma klienty i pro android, iphouny a ms.
V pripade, ze uzivatel ma uz hodne velkou sbirku dat... 200-300GB+, lze subsonic nainstalovat jako Tomcat aplikaci, coz je uz pomerne slusne robustni stabilni reseni, ktere zvladne i hodne přes 10TB hudby.
V pripade videa je samozrejme stezejni sila HW pro prekodovani zdrojovych videi, pro ktere se pouziva ffmpeg (ve stylu ffmpeg -ss %o -i %s -async 1 -b %bk -s %wx%h -ar 44100 -ac 2 -v 0 -f flv -vcodec libx264 -preset superfast -threads 0...lze modifikovat). Takze nejaky chcipacky atom ci celer nebude pro video to prave orechove.
Co se tyce "diskretniho" prehravani soukromych medii online cestou nema toto reseni v tuto chvili konkurenci. Pro bezpecny-sifrovany pristup-prenos lze schovat tomcat za apache s SSL.
Vice na subsonic.org.
K subsonic...zajemce si muze poridit licenci na jeden mesic nebo deset let, v tomto ohledu vidim drobnou vyhodu pro novacka v tom, ze si za 19 kc vyzkousi plnou funkcionalitu a v pripade spokojenosti si to prodlouzi do aleluja, nikdo z nej hned netaha tisice.
Samo by bylo lepsi, kdyby autor nechtel nic :), ale poslednich par let si rikam, ze radsi prispeju(spolu s ostatnima) tu a tam 10-20 penez(za kvalitni a pro me prinosny sw) aby byl developer happy, nez aby projekt umrel do par mesicu po vytvoreni nebo se znej stal osekanej free shit, kterej v realu skoro nic neumi a nuti me kupovat jakesi korporatni licence.
A nakonec pokud by mel nekdo zasadni problem s licencovanim u subsonicu lze zvolit ""necistou" cestu" a podivat se do kodu...pak staci pochopit jak funguje generator cisel pro licence a lze si vytvorit licenci vlastni bez vedomi autora. Pevne doufam, ze to neni pripad puvodniho tazatele a ze projekt diky velke spokojenosti s nim podpori.
Tiskni
Sdílej: