Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Dobrý den. Nainstaloval jsem si Debian Wheezy amd64 na starší PC (Ram 1Gb, 200Gb paměť.) Nainstaloval jsem si Fluxbox a gnome. Nejde ale vůbec audio a vídeo. Prosím o radu. Používám iceweasel. Zásuvné moduly mám Totem 3.0.1 plugin handles video and audio streams a Shockwave Flash 11.2 r356 aktuální. Ať zapnu cokoliv, tak to nemá ani náznak snahy. Ani žádná hláška se neukáže. Jako kdyby to bylo někde vypnuté. Všem moc děkuji. Michal
Odpoved se ti libit nebude, tak se na to psychicky priprav.
1) Debian neni pro kazdeho, alespon ne pro lidi, kteri neumi popsat problem a alespon pripojit dmesg, lspci. Nemluve treba o session, non-free apod.
2) Uvazoval jsi nekdy nad praktickym vyznamem 64bit OS? Mozna bys mel, predevsim v kontextu 1GB RAM
3) https://wiki.debian.org/SoundFAQ
Az ukazes neco konkretniho, muzeme se bavit dal. Nebo to nema nic spolecneho s HW a mas to jen ve "spatny dire" - neni to zase tak vyjimecne. Logovani nabizi pekny rozsah urovni, jehoz ukecanost cloveka zabavi na dlouhe vecery. Nepotrebujes zadnou skvelou hlasku, staci se podivat do logu. To jsou zaklady nezbytne pro provoz Debianu, pro zbytek sveta je tu *buntu a podobne distribuce.
Na takovou herku mas Crunchbang s OpenBox - pokud neni problem s HW, tak se tam da odbouchat pres zrni a enter celkem funkcni stav.
etc
, v něm je adresář apt
a v něm soubor sources.list
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ unstable main non-free contrib
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ unstable main non-free contrib
Tohle je ukázka z mého soures.list, takže vy tam budete mít Wheezy
. Důležitá je ta čás na konci non-free contrib
. Debian má poměrně přísnou politiku pokud jde o dělení na svobodný a proprietální software, takže programy s jinou než svobodnou licencí dává do odděleného repozitáře.
Pokud už máte používání nesvobodných programů povoleno, tak může být příčina problému v tom, že Vám chybí některé programy. Dobře je to popsáno tady
Místo yum install -y dejte aptitude install -y. Další repozitáře přidávat nemusíte. všechno již je v nonfree-contrib
Pokud by to nefungovalo ani po doinstalování výše uvedeného, zkuste si projít nastavení hlasitosti, jak už doporučoval někdo o pár postů výš.
Pokud jde o Vámi zvolená prostředí, tak bych na slabším stroji zkusil spíš Xfce. Fluxbox je sice nenáročný na systémové zdroje, to je pravda, ale zase si musíte spoustu věcí dodělat, například připojování usb disků. Xfce sice sežere trochu více paměti, ale dostanete prostředí, které se bude chovat tak jak očekáváte.
V práci mám P4 se stejným množstvím paměti a funguje přijatelně. PC slouží k přístupu na internet, běží tam Libreoffice co kancelářský balík a skype. Já tam mám LaTex a Ufraw na fotky a jde to v pohodě.
Petr
Nainstaloval jsem si Debian…
Špatný nápad..
Ako uživateľ root zadaj príkaz lspci -v
a výsledok daj sem ako prílohu. Ďalší krok je spustiť v konzole alsamixer
.
Tiskni
Sdílej: