Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.
Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.
Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.
Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.
Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.
Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rozsáhlá modernizace hardwarové infrastruktury Základních registrů měla zabránit výpadkům digitálních služeb státu. Dnešnímu výpadku nezabránila.
Čínský startup Kimi představil open-source model umělé inteligence Kimi K2.5. Nová verze pracuje s textem i obrázky a poskytuje 'paradigma samosměřovaného roje agentů' pro rychlejší vykonávání úkolů. Kimi zdůrazňuje vylepšenou schopnost modelu vytvářet zdrojové kódy přímo z přirozeného jazyka. Natrénovaný model je dostupný na Hugging Face, trénovací skripty však ne. Model má 1 T (bilion) parametrů, 32 B (miliard) aktivních.
V Raspberry Pi OS lze nově snadno povolit USB Gadget Mode a díky balíčku rpi-usb-gadget (CDC-ECM/RNDIS) mít možnost se k Raspberry Pi připojovat přes USB kabel bez nutnosti konfigurování Wi-Fi nebo Ethernetu. K podporovaným Raspberry Pi připojeným do USB portu podporujícího OTG.
Konference Installfest 2026 proběhne o víkendu 28. a 29. března v budově FELu na Karlově náměstí v Praze. Přihlásit přednášku nebo workshop týkající se Linuxu, otevřených technologií, sítí, bezpečnosti, vývoje, programování a podobně lze do 18. února 0:15.
| Typ: | koupě |
| Cena: | dle dohody |
| Autor: | iv0 |
| Kontakt: | ivo@zlabek.com nebo 775952235 |
| Vloženo: | 30.6.2014 12:47, poslední úprava 30.6.2014 12:48 |
| Přečteno: | 561× |
Ahoj,
potřeboval bych naučit jednu konkrétní USB hardwarovou klávesnici s těmito klávesami
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . / * - + Enter Backspace Tab
(je jenom numerická) specifické chování, podobné telefonním numpadům. Tzn. když zmáčknu třeba klávesu 2 jednou, napíše to "a", stisk klávesy 2 dvakrát napíše "b", třikrát "c", čtyřikrát resp. podržení napíše číslici "2" atd.
Celé to chci používat na rootnutém Androidu 4.0 nebo 4.4, po diskuzi s různými lidmi se mi zdá jako nejjednodušší vytvoření specifické keymapy a k tomu nějaké UDEV pravidlo pro danou klávesnici.
Měl by někdo zájem?
Tiskni
Sdílej:
S podobnou věcí jsem si jen tak pro zábavu hrál před mnoha lety na námi vyvinutém terminálu s s deskou PiMX1. Pokud si pamatuji, chtěl jsem standardní mobilový vstup na klávesnici jinak používané pouze pro vstup čísel. Našel jsem nějaký prográmek thumb2keys a přepsal ho pro naší desku. Základem je využití input event 2 sybsystému jádra a možnosti climovat device z user-space, číst pak všecny události daemonem, provést stavový překlad a vytvořit syntetický device, který pak slouží jako vstup všem ostatním běžícím aplikacím/prostředím. Chodilo to tenkrát pěkně. Zdroják jsem někde vyhrabal z historických záloh a je zde:
http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/linux/thumb2keys.tar.gzMohu ho dát i na GitHub, kdyby to mělo smysl. Čas na support ale nemám/kdyby to opravdu někdo chtěl profi, tak ano, ale bylo by to za firemní ceny a i když je to maličké, tak jen otevření projektu a testování stojí hodně. Alternativa je, pokud by se toho chtěl ujmout student v rámci nějaké práce u nás ve škole, tak pak mohu poskytnout konzultace a znova to nastudovat. Jinak je to ode mě tak, že budu rád za případné info o vyžití, novější verzi, ale jinak nic.
Udělat si vlastní klávesnici (USB device) i takovým mrzákem jako je AVR není až tak problém.
Evidentně to lidi dělají. Mj. zrovna čekám na várku hezkých numerických bloků. Software je.
Pointa, chtěl jsem udržovat Pystromo, ve kterém by nejspíš bylo napsání toho, co OP chce, tak na dvě minuty i s koukáním do dokumentace, jenže jsem narazil na lag a kryptické bugy – od udevu ruce pryč (XKB to samé v bleděmodrém).
key 2 a wake key 2 b wake key 2 c wake key 2 2 wake_dropped
Ahoj,
sice tu vsichni nadavaji na Arduino, ale podle me by to s nim bylo rychle a jednoduche.
Potrebujes Arduino, ktere se umi chovat jako USB HID, treba Arduino Uno. Na eBay za 203Kc.
Klavesnice asi bude stacit taky za 20Kc z eBay.
Zdrojak by sel upravit z tohoto navodu.
Jenom bys tam misto serioveho portu Serial.println(); mel Keyboard.press Keyboard.press('M');
Nebylo by to profi zarizeni, ale za kratkou dobu by fungovalo...
Omlouvam se za nepresnost, misto Arduino Uno je potreba Arduino Leonardo.
Na eBay za 222Kc. Maji i mini verzi, ale nevim, jak moc je kompatibilni s velkou verzi.
Stále platí moje nabídka, najde se někdo, kdo by to dokázal softwarově?Ja!
Az se stidim, ze me to nenapadalo driv. Staci pouzit vstupni metodu multipress. Zkousel jsem ji v Lubuntu 14.04 a byla tam uz v zakladu. Mozna jsem ji nechtene naisntaloval s nejakym jinym programem, ale pochybuju.
Jde to rucne prepnout v aplikaci, nebo nastavit jako vychozi. Vychozi nastaveni jsem resil pres ~/.xinputrc, asi to jde nejak vic "profi", ale xinputrc mi fungoval.
Pro QT programy asi bude fungovat (nezkousel jsem): export QT_IM_MODULE=multipress
Pise se ciselnymi klavesami, presne jako na mobilu.