Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Řešení dotazu:
Jinak ten převodník s Ethernetem má prostě Ethernet, takže to bude mít normální IP adresu a bude to fungovat přes routery a switche. A i kdyby to bylo nějak extrémně zfušovaný, alespoň přes switch to bude fungovat určitě. U Ethernetu není nikdy třeba zařízení-zařízení zapojení.Toto jsem potřeboval "slyšet"
Mas informaciu ako sa ta USB varianta tvari na USB a ethernetova na sieti ? Dost by som sa obaval, ci to nebude mat len windows ovladace a tym to skonci ...K USB jsou na stránkách prodejce ovladače pro Windows - FTDI. Jaký je v tom konkrétně čip nevím, ale je tam odkaz na uživatele, který to používá s routerem Fritz! (běžně dodáván s DSL linkami v DE a AT) a zmiňuje funkčnost na linuxu. Dále jsem se prokousal němčinou pro eBus-ethernet. Je k tomu potřeba ovládací sw + ovladač, obojí prodejce nabízí jen pro Windows. Tím se výběr zjednodušuje, neb pro mne tudy cesta nevede.
Problem je rozdiel potencialov v "zasuvke" na taku vzdialenost. Pri najlepsom skor ci neskorsie zhori "len" komunikacny modul na jednej, alebo oboch stranach. Ked Murphy zauraduje, tak aj cele zariadenia.Všechny tři odkazované ebus převodníky jsou galvanicky oddělené.
Ked nie, tak istejsia alternativa je ten ten seriovy eBUS prevodnik. K nemu RS232C -> USB (ja radsej PL2303 ako FTDI) a Raspberry Pi.Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_Connection
Proč to dodatečně konvertovat na USB namísto přímého připojení na sériový port na RPi (nebo čehokoliv jiného)? http://elinux.org/RPi_Serial_ConnectionTuším, že asi proto, že RPi zvládá jen +- 3V, takže je stejně třeba nějaká redukce na vyšší napětí.
Kotel Protherm Condens Panther 30 KKO převodník z ebus na USB http://www.eservice-online.de/eBus/eBus-Koppler-USB.html ebusd - démon čtoucí data https://github.com/john30 informativní diskuze ohledně konfigurace http://forum.fhem.de/index.php/topic,29737.0.htmlPůvodní zdrojové kódy démona byly v repozitáři GitHubu uživatele yuhu- vč. detailní wiki, ty bohužel již zmizely. Přikládám konfigurační soubor pro ebusd a snímek grafu z posbíraných dat.
Tiskni
Sdílej: