Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Tak mi napadlo, či je nejaká preferovaná linuxová distribúcia pre hostiteľský systém?Taková, se kterou máš nejvíc zkušeností. Já třeba preferuji Debian, ale mám na starosti i jeden virtualizační server s CentOS a taky to funguje.
Možno uvažujem zle, no mám za to, že keď hostiteľský systém nebude veľmi náročný na systémové prostriedky, o to viac ich zostane pre virtualy.„Náročnost distribuce“ se řeší tak o tři řády níž (rozdíl by se mohl projevit, kdybys neměl 16 GB, ale 16 MB paměti). Z tvého pohledu se vůbec neliší.
Na server KVM, na desktopu na testy, pokusy, či pracovní spouštění nějaké distribuce či Win a to včetně grafiky si furt nemůžu pomoct, ale VMWare Workstation mi sedí nejvíc.
KVM momentálně valím na CentOS 6, VMWare Workstation na Debianu (desktop).
také mám podobné zkušenosti.
Na serveru jednoznačně qemu-kvm,libvirt a na desktopu/ntb, kde potřebuji grafiku (zvlášt 3D) jsem dosáhl nejlepších výsledků s vmware. (jedu na linuxu, ale některé CAD/CAM softwary - co máme zakoupeno, na linuchu nejedou - wine také neuspělo - prostě widle potřebuji, grafika se mi správně zobrazuje jen v vmplayeru)
Jednoznačně Fedora. Nástroje jako virt-manager
jsou tam „doma“ a navíc je to relativně často aktualizovaná distribuce, která (nejen) v oblasti virtualizace obsahuje naprostou většinu toho nejnovějšího, co je k dispozici.
„Náročnost systému na prostředky“ je jakási podivná fikce a mylná představa z oblasti Windows. V normálním svobodném světě nic takového neexistuje. Záleží výhradně na uživateli, co si na daném systému spustí a jak moc náročné to bude. Kernely jsou všude natolik podobné, že o nějaké náročnosti nemůže být řeč. Samozřejmě, že například ZFS s deduplikací může přinést náročnost navíc (přímo v kernelu), ale to je svobodná volba uživatele, nikoliv neměnná vlastnost systému.
Tiskni
Sdílej: