Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
-x
.
To tedy bude stačit pro přeskočení té leap sekundy?Nevím, jestli přeskočení je ten správný termín, ale jinak ano. Pokud se o té sekundě neopatchované zabugované jádro nedozví, tak problém nenastane.
nejak nechapu :\Jako že máme TAI a GPS Time (TAI - 19 sekund). A unixový right time je TAI-10. Takže máme tři trošičku posunuté standardy. Ale teď jsem si přečetl že right time byl dřív než GPS time (protože right time je odvozený od unixové epochy (1970) a GPS je z roku 1980).
Ale teď jsem si přečetl že right time byl dřív než GPS time (protože right time je odvozený od unixové epochy (1970) a GPS je z roku 1980).To přece neznamená, že right/* vzniklo v roce 1970, ale že vzniklo po roce 1970 (pokud byli autoři příčetní - určit počátek epochy do budoucnosti snad ještě nikoho nenapadlo).
A s každou novou přestupnou sekundou je příležitost k vytvoření nového "správného" času.Nejen. Taky můžu vytvořit nový správný čas okamžikem odeslání tohoto komentáře. A sekundu si definovat jako dobu 9192631771 period toho záření z césia.
To přece neznamená, že right/* vzniklo v roce 1970, ale že vzniklo po roce 1970Nechtělo se mi to opisovat. A ano, je to pravděpodobné.
The files in /usr/share/zoneinfo/right contain local time information corrected for all leap seconds that have occurred since the beginning of the Epoch on 1970-01-01 00:00:00 UTC. The other time zone files in /usr/share/zoneinfo do not have leap second corrections added. ... Any application that expects the time to be in UTC will have issues if a right/* timezone is used.
Tiskni
Sdílej: