Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
)
Ale plan zni, zbavit se neaktualizovanych widli jako hlavniho OS pro desktop, ze ktereho lezu na net a tedy riskuji. navic az MS ukonci podporu, nehodlam prechazet na novejsi Win Takze predstava je, ze si nahodim do KVM virtualky nejake distro, rekneme Kubuntu, kde budu mit thunderbird, LibreOffice, firefox a vsechny dalsi pi*oviny, ktere v praci pouzivam a ktere nechci instalovat vsude, kde se vyskytuju, ale chci se k tomu na jeden klik pripojovat odkudkoliv a pracovat treba z domu, aniz bych musel mountovat sambashary, ktere pouzivam jen v praci, atd.
Takze, jak to sdilet? Udajne nativni a integrovana obdoba RDP a sdilene plochy tak, jak ji zname z Win v linuxu neni. Nasel jsem programy FreeNX, nebo X2Go, ktery se chlubi m.j. stejnou funkci, jako pouziva microsoft, nebo citrix - cili sdileni jen urcitych aplikaci z dane session. To se mi MOC libi. Chci vyridit postu z domaciho NB, nemusim rozjizdet celou plochu, ale na sve domaci plose si zobrazim jen firemniho thunderbirda v jeho samostatnem okne. Takze vubec nemusim mit na svem NB nainstalovany thunderbird a resit IMAPy atd. Udajne funguje sdileni prostredku, jako tiskarny, soubory, snad i schranka. Ideal, takhle si predstavuju svuj office v cloudu, pritom hezky u sebe, na svem serveru a z NB bych mel jenom dalsiho tenkeho klienta, nic vic, takze je muzu stridat, jak ponozky a nemusim nic zdlouhave instalovat a nastavovat, jen pristup k memu virtualnimu RDP v oblacich
.
Mate s tim nekdo prakticke zkusenosti? Muzete srovnat, jak to chodi oproti RDP 7.0, ktera na 20Mbit lince funguje defakto bez lagu a da se s tim delat hezky i pres mobilni net? Ta otazka uz tu byla, ale tyhle veci se stale vyviji a zlepsuji, tak mne zajima, jak se Remote Desktop na linuxu ma dnes?
Diky,
P.
ale v okne se na to nouzove da koukat.... Ale normalni kancelarska prace je luxus.
Na lokalu je i to youtube v pohode. Jina videa jsem nazkousel. Ale tusim ze existuje nejaky videoplayer primo pro pouziti s X2go.
Ted si pripravuji X2Go PXE server abych mohl stanice bootovat po siti. Tak jsem zvedav jak to pobezi pro tech 8 klientu.
Když už používáš KVM, co třeba SPICE?
http://www.spice-space.org/download.html
Kompresiu zvlada aj toto. A predsa nebudes mat vykresleny cely desktop - iba okno danej aplikacie, ktora vyuziva lokalny X server. Pravda - musim uznat, ze sam som to v praxi nikdy nepouzival - iba to mam teoreticky vyskusane, cize je mozne, ze mas pravdu. Len Tvoja poziadavka:
nemusim rozjizdet celou plochu, ale na sve domaci plose si zobrazim jen firemniho thunderbirda
sa mi zda ako celkom realizovatelna cez toto - navyse mas k dispozicii aj SFTP, co sa tiez moze hodit.
Tiskni
Sdílej: