V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
lehké notebooky s výdrží přes 8 hodin před 3 lety neexistovaly
Nesouhlasím.
NotebookCheck.net: 6 hodin 8 minut s 6článkovou baterií
NotebookReview.com: 8 hodin 47 minut s 6článkovou baterií
nějaké komentáře na Redditu: 9 hodin s 9článkovou baterií na Linux Mintu bez ladění, s dobře nastaveným TLP se IIRC šlo dostat na 12 hodin, resp. 8 hodin s 6článkovou baterií
Náhodou jsem se díval taky třeba na thinkpad yoga (skoro tři roky starý, lehký, přes 8 hodin).
E540
Aha.
ThinkPad Edge jako thinkpad vypadá, ale je to spotřební plasťák. To není ani řada R/L (nebo co mají teď).
Na jednu stranu je fajn, že člověk v tomhle segmentu dostane příslušnou klávesnici s trackpointem a podobné fíčury. Na druhou stranu je ta interní konstrukce někde trochu jinde.
ThinkPad Edge jako thinkpad vypadá, ale je to spotřební plasťák. To není ani řada R/L (nebo co mají teď).No právě. Něco takového si nést na sobě nápis thinkpad rozhodně nezaslouží. Ale i kdyby, jak je možné, že o třetinu levnější, sedm let starý spotřební plasťák od Asusu má konstrukci nesrovnatelně lepší? Druhá věc jsou vnitřnosti, kde například byla rok rozbitá podpora uspávání kvůli bugu v BIOSu. Nebo jejich nový a skvělý One Link Dock, kde občas po výpadku sítě nepomůže nic jiného než všechno odpojit a zase zapojit aby se síťové rozhraní vzpamatovalo.
Na jednu stranu je fajn, že člověk v tomhle segmentu dostane příslušnou klávesnici s trackpointem a podobné fíčury.Tak to jsi asi měl to štěstí a nemusel ho používat
Zároveň při zmáčknutí clickpadu strašně snadno dojde k tomu, že se zároveň pohne kurzorNevim kterej ***** tohle zarizeni (fakt se tomu rika clickpad ?) vymyslel, ale doufam ze se bude smazit v pekle, kde bude muset veskerou interakci se zbytkem sveta provadet timhle zarizenim
Tiskni
Sdílej: