Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Tak našel jsem přesně tohle: http://askubuntu.com/questions/781315/ubuntu16-04-boots-into-initramfs
Přesně to popisuje ten problém.
Takže jdu nastudovat a vyzkoušet.
ctrl+alt+t
tohle mi našlo linux na disku(nic jiného tam nemám stejně ale nšel jsem sda1 jako oněch 511 MB na začátku disku
sudo fdisk -l|grep Linux|grep -Ev 'swap'
pak ten dump:
sudo dumpe2fs /dev/sda7 | grep superblock
jen místo sda7 v mém případě 1
Proběhl výpis v terminále vzal jsem podle rady první várku:
Primary superblock at 0, Group descriptors at 1-6-u mě 1-2
Backup superblock at 32768, Group descriptors at 32769-32774 _u mě 1333-8900
tak jsem tesl hned tu první:
čekl jsem to a přeskočil chyby:
sudo fsck -b 32768 /dev/sda7 -y
pak jsem si zase moutl HDD
sudo mount /dev/sda7 /mnt
udělal složku na výpis
cd /mnt
sudo mkdir test
ls -l
mám to jít restartovat tak jdu na to...
sudo badblocks /dev/sda1
http://wiki.ubuntu.cz/badblocks
Nevím no co s tím .
Den zabitejChtěl bych ještě ten nový hdd měsíc starý co mám zachránit a spustit systém a bleskurychle si po zálohoval věci co tam mám životně důležité.Dobře, když to fakt chceš udělat, tak co ti brání? Já bych ale i přesto doporučoval udělat nejdřív kopii 1:1. Má to výhody: sekvenční čtení by mohlo disk méně dodělat. Ext4 se bude hůř vyrovnávat s I/O errory (typicky ti soubor truncatne) než když tam ddrescure vylepí nuly (uprostřed souboru bude kus nul, například mailbox tak víceméně zachráníš celý). Pokud to vůbec nejde namountovat (vadný superblok), fsck a replay žurnálu, který bude následovat, disk ještě víc domrví.
Možná mě zajímá názor tak nějak všech obeně a co dělat příště aby se to nděloRAID a zálohy. Nové disky odchází běžně. Obecně disky odchází běžně.
smartctl
.
Tiskni
Sdílej: