Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Řešení dotazu:
Ale nastává druhá fáze: Co teď? Dá se ještě tomu stroji věřit?Teď bych to vzal na střelnici, jako terč. Ne, vážně, nechápu jak může seagate tolik let vyráět a prodávat takové sračky, že to ti lidi pořád ještě kupují. Já bych si na disk od seagate nenahrál ani porno. Měl jsem 3 disky od SG - všechny do 3 let zdechly. Disky od WD mi vydrží i 10 let. Dokonce už mi umřel SG v kamerovém systému po půl roce - vyreklamováno, dal jsem WD a od té doby o něm nevím (5 let?)
Když např. někdo nakupuje nejlevnější řadu, tak se není čemu divit.Si to chce spočítat. Třeba já jsem kupoval 3TB disky Seagate (7200.14) - ty, o kterých se tvrdilo, že mají 30% AFR, ve skutečnosti mě to vychází na 24% za dva roky. Některým se povedlo odejít* před zárukou, dostal jsem vždy novej kousek. Za mě je to druhý nejlevnější storage, co jsem kdy měl**. Ano, ty disky jsou shit, ale když se člověk připraví na to, že je bude vyměňovat a počítá s tím (tj volný disk je připraven na poličce), tak se mi to vyplatilo. Teď jsem teda vyzkoušel řadu Seagate NAS (Iron Wolf), 4TB, což je bohužel jen 5900rpm disk. *) Kde odejít znamená, že smart začne hlásit nenulový počet vadných sektorů, když jsem si hrál s diskem, co "odešel" po záruce, tak ten disk stále funguje, lze celý přečíst i zapsat. Já ho nepoužívám, ale tohle uvádím jen pro případ, že různí lidé mohou mít různá kritéria pro vadný disk. **) Ten první byl z doby ještě před povodní, kdy 1TB disk stál 900Kč a dalo se to kupovat jako housky na krámě. Cena je dodnes výrazně vyšší, než by měla být dle vývoje před povodní. Ostatně další pokus o navýšení ceny je vidět i na tom barevném šílenství obou výrobců. Všechny ty LSD disky mají snížené otáčky a normální disk (tedy 7200 rpm) je označen jako Pro apod. a cena je 2x větší než u těch zkriplených.
Mno, cena je jedna věc, drbačka s výměnou věc druhá.Jasně, to si musí každý rozmyslet. V rámečku je to šup ven, výměna, šup dovnitř. Stejně si během toho pořeším i další věci.
Pokud nakupuješ někde, kde máš dobrý reklamační servis, tak to ještě jde, ale představa, že bych musel co dva roky jít do czc/alzy apod., tam si 20min vyčkat, než u reklamace přijdu na řadu, předat disk a za 2-3 týdny zpět pro nový s podobným čekacím kolečkem, to je voser.Co dva roky? Já chodím do Alzy/TSB co dva měsíce a do toho si ještě něco nechám poslat balíkem. Nečekám (co se týče Alzy, tak tu máme jen výdajovou prodejnu, kde je to hned). Když řeším reklamace, doma napíši RMA a při nejbližší cestě jim to tam prostě hodím.
Já si spočítal, že si lowendem nijak nepomohu (i když domaNo já se pochopitelně bavím o domácím serveru, aby nedošlo k mýlce.
Tiskni
Sdílej: