V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
2. Rychlost zalezi od viacerych faktorov. Osobne som pouzil 32GB microSD od kingstonu v priemyselnej uprave(vecsi teplotny rozsah) a priznam sa, ze som to zrusil, lebo to bolo pomale. Mam v plane vyskusat tam nejaku rychlejsiu micoSD kartu aby som zisitil, kde je uzke hrdlo.
3.Bude tam fungovat v podstate cokolvek. HW je tam dost stary (Ivy Bridge a sietovky BCM5720).
4.B120i je v podstate pseudo HW RAID. Na vsetko ine ako Windows by som ho vypol a pouzil AHCI a linux SW RAID.
5.Aj na takomto slabom CPU je mozne virtualizovat, samzorejme, ze ten Celeron limituje takto vyuzitie. Ak by si chcel trochu serizonejsie virtualizovat, tak je mozne v nom CPU vymenit za vykonnejsi(je tam klasicky soket a osobne som uz na jednom menil povodny Celeron za Pentium G2030, ktore som mal doma a ktore podporuje ECC RAM). Osobne na tom mam naistalovany uz spominay Proxomox a v nom par virtualok na testy. V ulohach narocnych na CPU je citit chybajuci vykon ale da sa to.
6.iLO doma extra nevyuzijes a je tam zakaldna verzia(ziadne demo) a vies si dokupit vyssiu licenciu. Pri troche snahy vies najst na internete licencny kluc. Oproti zakladnej verzi ale neprinasa nic extra zaujimave pre domace pouzitie.
7.Je to dobra volba a v akcii bol za velmi dobru cenu. Osobne som tie moje 3ks kupoval za asi 200Eur kus. V tej cene nekupis nic porovnatelne. Za lacny peniaz som v nich rozsiroval RAM na 8 alebo 16GB a chystam sa vo vsetkych postupne upgradovat CPU. Osobne ich mam na vselijake testy. Hlavne proxmoxu a HA.
Tiskni
Sdílej: