V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
Od SFP+ (optiky)Ne, do SFP+ by sis dal metalický transceiver, náhodně první z Googlu.
Bavíme sa o dĺžke káblov v rámci racku, cca 1 meter.A druhá strana má povinně 10GBase-T? Protože pokud ne a taky má SFP, tak mi přijde mnohem přirozenější natahat tam direct attach káble.
V tom případě bych volil optiku.Pro použití uvnitř racku? Jaké to má výhody proti Direct Attach Copper?
Existuje ještě CRS312-4C+8XG-RM, který má 8 metalických 10Gbit a 4 combo SFP+.Zaujímavý, páči sa mi.
Pokud se to CRS používá jen jako switch, tak to všechno řeší dedikovaný procesor, který má HW akcelerace a opravdu to vše zvládá v desítkách Gbit. Problém nastává, pokud by člověk po tom Mikrotiku chtěl routovat nebo nějaký NAT, zkrátka cokoliv, co by muselo řešit systémové CPU, tam je to výkonově problém.L2 je náš prípad, takže žiadny problém.
Metalika nebo SFP+ DAC kabely mají výhodu v tom, že spíš fungují ve stavu jedou/nejedou, kdežto u 10GBASE-T to vybízí k tomu, že se tam budou cpát nějaký starý nebo paštikový UTP patchcordy, které ten 10Gbit parametrově nemusí dávat a pak se dějou divný věci. Pokud už třeba existují nějaké propoje mezi vzdálenými racky a je problém to předělat na optiku, má pak smysl metaliku použít a případné horší kabely se dají třeba řešit i tím, že místo 10Gbit se to nastaví jen na 2.5/5Gbit...Patchkordy máme kvalitné, lisované. Samo-domo káble z komponentov obstaraných metódou najnižšej ceny občas zlostili už aj na jednom gigabite. To už sme sa poučili.
Pozor u SFP a DAC na to, že bývají vendor lock-in. Intel karty berou jen Intel moduly nebo se musí dávat kernel modulu parametr, ať to ignoruje. Samozřejmě lze používat i činský klony SFP, které mají vhodou EEPROM, ale je potřeba na to při nákupu dávat pozor. Existuje i opruz, kdy se musí kombinovat dva vendoři na DAC kabelu..Dúfal som, že takéto obludnosti má už IT svet za sebou. Aký veľký problém je táto zámerná nekompatibilita?
Dúfal som, že takéto obludnosti má už IT svet za sebou. Aký veľký problém je táto zámerná nekompatibilita?Problém to nebývá, jen je třeba na to myslet při nákupu komponent nebo když něco nejde, tak hledat příčinu i na takovýchto místech.
Tiskni
Sdílej: