Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
TCP Connections Packets Bytes Flag
ip:port = 1 46 S---
mojeip = 0 0 ----
Řešení dotazu:
cca. na 7-12 % je NetworkManagerOsobně nevidím důvod mít u staticky nastaveného serveru network manager.
ale tato podezřelá spojení stále probíhala. Je to vůbec možné ?Tipnu si, že to povoluje libovolná odchozí spojení a samozřejmě RELATED,ESTABLISHED.
Nebo jenom čtu špatně ty výstupy a ukazuje mi to i packety, které "litaji kolem" meho interfacu z toho virt. prostredi providera ?Ano, to je také možné. Zjistíš to podle toho, že se podíváš na zdrojové a cílové adresy těch paketů…
mam vypnutou i odpoved na pingJo, takové stroje mám nejradši.
Hlavně mi trochu nejde do hlavy ten vystup z iftop. Pokud tomu dobre rozumím, tak jsou to odchozí spojení z mého serveru ?Ne, iftop jenom říká kolik bajtů na který stroj proteklo. I když se někdo zkusí třeba připojit na zavřený port a ty mu pošleš RST, tak to tam AFAIK bude.
A zase podle iptraf to ma flag: S--- to je ping ?No vzhledem k tomu, že tam je port, tak to ping bude těžko.
Takze vystup z tcpdump.
Raději soubor, který tcpdump vytvoří, když použijete parametr "-w
", na terminálu toho defaultně až tak moc vidět není.
Tiskni
Sdílej: