Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
range_offset_limit
můžete určit, aby si Squid stáhnul celý soubor, i když klient bude požadovat jenom jeho část. Volba quick_abort_max
určuje, v jakém okamžiku má Squid dotáhnout celý soubor vyžádaný klientem, i když klient přerušil spojení.
Takže nemůže nikdo vzít tu samou URL, vyzkoušet to a vysvětlit vám, jak se to chová.Ještě by potřeboval to stejné připojení, kde je ta domnělá cachovací proxy, a URL, kterou předtím nikdo nepoužil, protože jinak bude nacachovaná, a/nebo ideálně přístup na druhou stranu, aby se podíval, jestli ty soubory stahuje klient, nebo je jednou stáhla proxy.
ISP nic použitelného kešovat nemůže, protože nevidí do šifrované komunikace. Nešifrovanou komunikaci nemá smysl řešit.Teoreticky by se to mohlo vyplatit třeba pro balíčky linuxových distribucí. Ty se stahují přes HTTP a nepozměněnost se ověřuje podepsaným seznamem balíčků s jejich hashi. Ale linuxáků je asi relativně málo na to, aby to bylo potřeba řešit, a mirrory populárních distribucí jsou dostupné přes NIX, takže takový provoz je pro ISP levný a rychlý, takže ho taky nemusí řešit.
Ještě by potřeboval to stejné připojení, kde je ta domnělá cachovací proxy, a URL, kterou předtím nikdo nepoužil, protože jinak bude nacachovaná, a/nebo ideálně přístup na druhou stranu, aby se podíval, jestli ty soubory stahuje klient, nebo je jednou stáhla proxy.Čistě teoreticky ano. Jenomže kdyby to čistě náhodou byl jediný server, který má zpomalování stahování implementované tak, že součástí URL je časová značka počátku stahování a data poskytuje způsobem
uplynulý čas * velikost bloku
(aby zamezil podvádění s paralelním stahováním), nic z uvedeného nepotřebujete, protože se to bude chovat stejně při připojení přes libovolného operátora. Ono se to teda ve skutečnosti bude chovat stejně bez ohledu na operátora tak jako tak, protože operátor do toho provozu nijak nezasahuje a pozorované chování má na svědomí klient nebo server.
balíčky linuxových distribucí. Ty se stahují přes HTTPKterá distribuce? HTTP končí a pro tyhle okrajové případy nemá smysl nešifrovaný protokol zachovávat.
data poskytuje způsobem uplynulý čas * velikost blokuHa, to jsem neznal.
Která distribuce?No minimálně v Debianu a Ubuntu je default HTTP, HTTPS se dá doinstalovat, ale mnoho mirrorů ho nepodporuje (například ftp.cz.debian.org nemá certifikát pro toto jméno a cz.archive.ubuntu.com na portu 443 vůbec neběží).
HTTP končíTo se mi nezdá, znáte třeba nějakou distribuci, kde balíček s webserverem defaultně konfiguruje HTTPS-only?
To se mi nezdá, znáte třeba nějakou distribuci, kde balíček s webserverem defaultně konfiguruje HTTPS-only?Jak jsem psal, kvůli pár výjimkám nebude mít smysl udržovat potřebný software (především servery). Pokud vím, Gentoo používá i HTTPS (ale tam je to samozřejmě složitější, protože se balíčky tahají všude možně).
Pokud řešíte věřit nebo nevěřit napište mi rovnou co chcete, abych Vás laskavě přesvědčil a mohli jsem se hnout někam dál!!!Stejně jako u skoro všech ostatních síťových problémů a záhad se tohle řeší tak, že pořídíš packet capture, pokud možno na obou koncích současně, a pak do toho koukáš.
rozšíří systémové(prohlížečové) repository o svůj * certifikátNení to hvězdičkový certifikát, to by nefungovalo – hvězdička zastupuje jenom jeden token v DNS názvu. „Antiviry“ přidají do systému vlastní certifikační autoritu, certifikátem této autority pak podepisují certifikáty pro příslušný web.
$ wget --debug https://doprirody.sk ... Initiating SSL handshake. Handshake successful; connected socket 3 to SSL handle 0x0000565462b3e330 certificate: subject: CN=*.*,O=WebSupport\\, s.r.o.,L=Bratislava,ST=Slovakia,C=SK issuer: CN=WebSupport ROOT CA,O=WebSupport\\, s.r.o.,L=Bratislava,ST=Slovakia,C=SK ERROR: cannot verify doprirody.sk's certificate, issued by ‘CN=WebSupport ROOT CA,O=WebSupport\\, s.r.o.,L=Bratislava,ST=Slovakia,C=SK’: ...Tak to by ma zaujímalo, prečo vymýšľajú taký hviezdičkový certifikát.
Tiskni
Sdílej: