Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Řešení dotazu:
asi jakoby pomocí i2cset a i2cdetect hele nebo hele z balíčku i2c-tools :O ;D
proč jakoby nechceš použít python/nějakou knihovnu hotovou?? :O :O
nevim toje nějaký divný :D
u i2cset v man hele u masky pišou že
Please note that this parameter assumes that the read and write operations for the specified mode are symmetrical for the device you are accessing. This may or may not be the case, as neither I2C nor SMBus guarantees this.
možná koukni coti jakoby vrací i2cget a jestli to jako vodpovídá tý hexa hodnotě nastavení nožiček coby tam jakože měla bejt a neni to třeba něco jinýho :O :O jestli to varcí něco jinýho tak asi jako budeš muset masku počítat sám :O ;D
možná zkuz to pustit bez toho flagu '-y' jakože v ručním/interaktivním režimu :O :O podle zdrojáčku hele na řádku 345 to tam pak vypisuje jak to tu masku jakoby vidí aco se pak jako snaží strčit tam zpátky :O :O
nevim jestli by zato jako moh posuvnej registr si myslim žeje jedno jak si to jako hw řešej uvnitř podle těch tutoriálů de stav všech těch nožiček nastavovat jednim hexa číslem jakoby všecky najednou :O :O skuz to eště bez toho flagu y jak sem řikala aby to vyspalo jak to jako dovopravdy vidí tu hodnotu přečtenou masku spočítanou a tak :O :O
btw php je jedno v čem sou ty skripy psaný ne?? :O ;D
si myslim že tim to asi jako nebude protože podlě těch tutorálů de použít todleto třeba
i2cset -y 1 0x38 0xf0
kde první číslo je zběrnice druhý adresa čipu a tamta třetí hodnota
normálně mu to taky funguje jediný co nefunguje sou masky :O :O
jj řikal ale s čipem MCP23017 nefunguje mu PCF8574 ;D
wiringpi je deprecated protože to děda už nevyvíjí hele :O :/
Tiskni
Sdílej: