V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
Včera jsem hledal, ale taky nenašel. Jinak ten samý problém jsem už viděl vicekrát a jen mě to utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře, když jsem Google zavrhl - Gmail, Android, vyhledávač, GApps, prostě vše kromě YT, na které chodím přes Tor a ne tak často.
gauneři asi jakoby chtěj tvý telefoní číslo který vytáhli z androidu si myslim :O :O voni ho teda jako maj už teďko ale nemužou s nim ofiko 'pracovat' dokavaď jim jako nevodklikněš podmínky nějaký asi :D :D ;D ;D
Jak vidíš, tak to nelogické není. Není problém si u jednoho provozovatele nastavit e-mail od druhého a naopak. O co jde? A hlavně, pokud u Google zůstaneš, tak si vygeneruj bezpečnostní kódy pro přihlášení. A popřemýšlej i o jejich apce do mobilu, která kódy pro přihlášení generuje.
Nemít na GMailu zapnutou dvoufaktorovou autentizaci je podle mne hazard.
Absolutně nechápu, jak to někdo nemůže mít zapnuto.
To by se Googlu nevyplatilo ...
?
-1
A jak to, že třeba Seznam to zvládá? Má podporu a generuje celkem solidní zisky.
-1
Tak já mám zaplacenou doménu a mail si taky platím. Neudělal jsem to ale proto, protože bych byl nespokojen s podporou Seznamu, který jsem kdysi využíval. S jejich podporou jsem byl vždy spokojen. O to ale nešlo. Šlo o to, jestli by to Google finančně utáhl, nebo ne. A já si stojím za tím, že by to Google finančně utáhl bez problémů, když to utáhne i nějaký Seznam.
Vnucovat to ale nikomu nehodlám a přít se taky ne.
Já ten email potřebuju. Chodí mi tam vše důležité, hlavně faktury, výpisy z účtu.Vieš aj sám, či ti na to každý povie, že?
Nebo by možná šlo změnit heslo z Androidu, pokud je tam přihlášený stejným účtem.
Kdysi jsem psal na podporu Google Play. Sice není určena pro řešení tvého problému, ale na tvém místě bych tam rozhodně napsal, vše jim popsal a poprosil je o pomoc. Možná z nich přece jenom nějaký kontakt vylomíš.
Ten den mi ještě fungovalo přihlášení nastavene v Thunderbirdu. Jenže druhý den mi Thunderbird ukázal "webovou" popup stránku k přihlášení na gmail. Zadal jsem tam jméno a heslo a dostal jsem hlášku, že mě zase Google nemůže ověřit.Nebude to tým, že Google zmenil podmienky používania jeho Google API v Open Source projektoch? Takže skús použiť (ako bolo spomenuté) priamo Google prehliadač Chrome či ťa to pustí. Nevylučujem možnosť že tá "webová" popup stránka bola podvrhnutá, ale to by v dnešných časoch podpisovania DNS záznamov už nemalo hroziť. Google to má podpísané.
Tiskni
Sdílej: