Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Řešení dotazu:
Toto je třeba řešit na straně routeru, který natuje. Je ale možné, že ty routery od ISP jsou hloupé, že toto v nich ošetřit nelze.Jak se to řeší? je tam Sagemcom 5670, administrace je fakt děsná, hlavně že se jim na login page mění obrázky :-/.
Každopádně je to ale podle mě trochu nešťastné to takto řešit.
Zaprvé, nepoužívej IP adresu k tomu, aby jsi se někam připojil, používej DNS. Veřejné DNS záznamy budeš směrovat na tvou veřejnou IP a v lokální síti ti dns server bude směrovat záznamy na lokální IP serveru. Pokaždé použiješ připojení přes DNS jméno a pokaždé tě to provede nejoptimálnější cestou. Navíc pak není problém používat přístupy třeba na https, protože certifikáty lze vystavovat na jméno, nikoli IP.Tomu jsem se chtěl vyhnout
Zdar Max
... Ach jo, proč, sakra, nemohou prodávat normální připojení k Internetu.To pripojenie je normálne, na "vine" je router. Hoď si tam statickú routu a pôjde ti to.
IPv6 nemají, prý jen na DSL
Poskytovatel „Internetu“, který nemá Internet? Inu, je zvláštní, za co všechno jsou dnes zákazníci ochotní platit.
Naštěstí není potřeba vůbec žádný port forwarding. S každou jednou veřejnou IPv4 adresou se totiž pojí 280 IPv6 adres. Proto stačí nastavit 6to4 a vše je vyřešeno, každý stroj může mít tolik veřejných adres, kolik jen chce, všechny stroje jsou dosažitelné ze všech sítí atd.
Proto stačí nastavit 6to4 a vše je vyřešeno, každý stroj může mít tolik veřejných adres, kolik jen chce, všechny stroje jsou dosažitelné ze všech sítí atd.Je to pravda aj na Free WiFi hotspotoch, alebo len na platených pripojeniach niektorých operátorov? Len sa pýtam, bežne nepotrebujem mať okamžitú synchronizáciu osobných dát na mojom domácom cloude.
Inu, pokud free WiFi hotspot přidělí klientovi veřejnou IPv4 adresu (hint: nejspíš fakt NE) a pokud neblokuje přístup na bránu 192.88.99.1
, teoreticky bude 6to4 fungovat i tam.
Problém je, že 6to4 adresy (nepříliš překvapivě) obsahují IPv4 adresu, což znamená, že pokud veřejná IPv4 adresa není stálá, bude to voser (dynamický DNS atd.).
Jinak platí, že například veřejná IPv4 adresa 11.12.13.14
se v 6to4 mapuje na rozsah 2002:b0c:d0e::/48
(tedy 2002
je prvních 16 bitů, dalších 32 bitů je ta IPv4 adresa a zbytek (80 bitů) je volně k použití).
Jistě, 6to4 je skoro tak deprecated jako IPv4. Obojímu je vhodné se vyhnout, je-li to možné.
Zkrátka, vyhnout se IPv4 je nejlepší řešení. Což platí už 10+ let, jen si toho někteří nestihli všimnout.
Tiskni
Sdílej: