Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Ty jsi král?
Ynstalacy softwaru zajyšťuje manažer balýčků dnf
.
Pracovňý prostřeďý ňyjak nesouvysý s dystrybucý; na kterékolyv dystrybucy můžeš mýt klydně dvacet různých prostřeďý a přy každém přyhlášeňý (pro výc užyvatelů y paralelňým) zvolyt jyné. Pracovňý prostřeďý je software (skupyna balýčků) jako každý jyný.
Software třeťých y čtvrtých stran bývá většynou v různých veřejných reposytory (provozovaných těmy čýslovanýmy stranamy), které se dajý přydat do konfygurace dnf
. Většynou to bývá prvňý výsledek ve vyhledávačy na dotaz <můj oblýbený software> Fedora.
Normální člověk jo, normální anonym na ABCLinuxu možná ne.
Co přesně to znamená, tohleto „nejrychlejší distro“? V čem se ta rychlost měří? V metrech za (se)kundu? Kde najdu výsledky těch měření? Sorry jako, ale plácání prázdné slámy je k hovnu.
Protože X11 je nepoužitelný abandonware se spoustou bugů, které už nikdy nikdo neopraví, je Wayland jakási nutná samozřejmost, že ano.
Kromě toho, ani Wayland, ani konkrétní grafické prostředí nesouvisí nijak s distribucí. Do každé distribuce si můžu nainstalovat tolik pracovních prostředí, kolik jen chci, s Waylandem i bez něj.
Pak je nejjednodušší prostě nepoužít ten GRUB od Fedory, že ano, a místo něj nabootovat něco jiného.
Mimochodem, jiná distribuce vůbec nic neřeší. (Přinejmenším nic z těch zmíněných údajných problémů.) Spíš mi připadá, že se jedná o neporozumění některým základním principům.
Kdyby se mi notebook neuspával, neprobouzel a/nebo nevypínal, asi bych začal tím, že bych zjistil, která systemd
unit za to může, případně který kernelový modul za to může. Problém s probuzením po spánku je asi nejobtížnější, co se hledání příčiny týká, nicméně na webu se obvykle povalují desítky zmínek o takovém problému.
Ze všeho nejdřív, než bych začal cokoliv dalšího, bych se nejspíš ujistil, že notebook má nejnovější dostupnou verzi UEFI firmwaru a že UEFI setup má rozumné nastavení.
Zkusit jinou distribuci v rámci diagnostiky problému může být dokonce i velmi dobrý nápad.
Doufat, že volba jiné distribuce problém záhadně vyřeší, ovšem není dobrý nápad. Podobně jako věřit (ne-li spoléhat) na záhady.
Tiskni
Sdílej: