Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
viz vynatek z FAQ_en (xine-ui/doc):
5.1.10 How can I watch files with external AVI subtitles?
use a MRL like:
xine foo.avi%bar.sub
Ale uznavam, ze ten zpusob zadavani (tzn. oddeleno procentem) je opravdu uchylarna ktera snad ve svete unixu nema obdoby a najit tu volbu jinak nez "grep -r subtitles doc" snad ani neni mozne, jak je pekne zatajena.
Bohuzel ale nejde pouzit titulky treba na MPEG. Doufejme, ze jen zatim (u mplayeru no prob).
mencoder ma stejnou kvalitu... Enjoy.
begin remote = philips prog = mplayer_lirc button = pause config = PAUSE end begin remote = philips prog = mplayer_lirc button = rew config = RWND end
BTW. Některé redakční systémy umožňují odfiltrovat neslušná slova, nestojí to za úvahu? Pakliže působí v textu hůře, než hezky české poslání do pr... ;)
Nicmene na strankach komunity kolem linuxu me Vase rekace prekvapuje. Zastanci linuxu (vcetne me) prskaji na de facto standardy nekterych SW firem, ale de facto standard "paklize" malem obhajuji, nevadi jim.
"BTW" skutecne v pravidlech pravopisu nenajdete, ale urcite najdete misto, kde je "BTW" presne specifikovano. Specifikaci "Paklize" IMHO ;) nenajdete nikde.
$ rpm -qa | grep glibc
glibc-2.1.3-15
BTW.: Pokud chcete nejakou cestinu v hlaskach,tak staci pri configure --language=cz ci pre slovencinu --langugae=sk
Jinak diky ABC Linux, ze vydava takove clanky a doufam, ze jich bude v budoucnu vice .
PS: Proc mi abclinuxu nuti pro vetsinu textu fixed-width font, a jeste k tomu neantialiasovany? ;)
Diky za kazdou radu T.
Michal Mackanic
MPlayer je skvělej, ale mám s ním malej problém. Mám nastaven spořič obrazovky po 5ti minutách nečinosti a nechce se mi vypínat, když jdu koukat na film nebo pořád hýbat myší. Existuje něco jako "--vypni-sporic"
Díky moc..
Tiskni
Sdílej: