Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Dobry den,
prosim vas, potrebuji se zeptat, vlastnim jeden stary netbook, ktery je idealni na vsechny uzivatelske i odbornejsi cinnosti a vse tam funguje skvele, jedinou vyjimku tvori soucasne internetove stranky.
Bohuzel mi tam nejde nainstalovat Firefox novejsi nez 3.6 ani novejsi Linux nez tam je (Ubuntu verze myslim 9.04 nebo 10.04 LTS).
Coz by samo o sobe vubec nevadilo, protoze vsechno ostatni mi tam funguje a tato verze Ubuntu i Firefoxu mi vyhovovala ze vsech nejvic oproti tem minulym, ale hlavne nejvic oproti tem soucasnym - zejmena kvuli velmi minimalistickym narokum na vykon PC (CPU, RAM) i na misto na disku, velmi rychlemu a sviznemu a vykonnemu chodu, vysoke a prijemne konfigurovatelnosti, prijemnemu pouzivani i hezcimu vzhledu.
Problem ale je, ze mnoho soucasnych stranek v teto verzi Firefoxu funguje a mnoho zase nefunguje: bud se stranka nezobrazi vubec a zobrazi se jen bila plocha a nacitani se stopne jakoze je cele nacteno, nebo se stranka zobrazi, ale je dost rozhazena, nebo ma nektere prvky nefunkcni nebo se zobrazi nejaka chybova hlaska a nacitani se stopne.
Jak tedy muzu prohlizet i soucasny internet pres verzi Firefoxu kvalitativne nejvic vyhovujici, tj. 3.6?
Dekuji.
Bohuzel mi tam nejde nainstalovat Firefox novejsi nez 3.6 ani novejsi Linux nez tam je (Ubuntu verze myslim 9.04 nebo 10.04 LTS).Jak nejde? Na čem selže „instalace Linuxu“? A Firefox, nefunguje stáhnout a rozbalit verzi přímo od Mozilly? (vybral jsem nějakou náhodnou, šel bych pak půlením intervalu a našel nejnovější, který bude fungovat)
Problem ale je, ze mnoho soucasnych stranek v teto verzi Firefoxu funguje a mnoho zase nefunguje: bud se stranka nezobrazi vubec a zobrazi se jen bila plocha a nacitani se stopne jakoze je cele nacteno, nebo se stranka zobrazi, ale je dost rozhazenaS tímhle nejde dělat nic, jednoduše se změnily specifikace a implementace CSS a JavaScriptu a tento prohlížeč je neumí zobrazit. Osobně mě teda překvapuje, že to vůbec nějak funguje, čekal bych, že naprostá většina stránek bude vyžadovat TLS1.2, které uvedený Firefox neumí.
…ktery je idealni na vsechny uzivatelske i odbornejsi cinnosti…
Není. (Jak sám píšeš v následujícím textu. Nemluvě o bezpečnosti.)
…a vse tam funguje skvele…
S drobnou výjimkou všeho… (Proč si tedy neušetřit takové nesmyslné eufemismy?)
Jak tedy muzu prohlizet i soucasny internet pres verzi Firefoxu kvalitativne nejvic vyhovujici, tj. 3.6?
Někdy je dobré udělat pomyslný krok zpět a podívat se na situaci z ptačí a netopýří perspektivy.
Situace: Snažíš se udržovat v chodu nesmyslně starý notebook, 15 let starý, jehož provoz v dnešní době nedává valný smysl. S uvedenými verzemi softwaru tam bude extrémní spousta neopravených bezpečnostních děr a prakticky žádný normální web (jiný než smetiště-skanzen typu ABCLinuxu) tam nebude fungovat.
Otázka k zamyšlení: Ve kterém okamžiku budou čas a úsilí zmařené snahou (odsouzenou k nezdaru) udržet ten počítač v provozu (a psát o tom do nějakého fóra) dražší (podle toho, jak moc si ceníš svého času a úsilí) než pořízení nového současného počítače, který žádný z uvedených problémů mít nebude? Nenastal ten okamžik náhodou už dávno?
Na současném hardwaru bude svižný kterýkoliv současný prohlížeč. Není důvod lpět na nebezpečné, nefunkční, zastaralé verzi čehokoliv.
pořízení nového současného počítače, který žádný z uvedených problémů mít nebudeJedno niche podle mě s moderními notebooky nějak nefunguje: nějak přestaly existovat notebooky kolem 10" (nebo dokonce 9"), ekvivalenty historických EEček, 10" Sony Vaio, Acer Aspire atd., které navíc měly gigantickou baterku. Pokud už se něco takového podaří najít, tak jsou to divné tabletoidy s dolepenou klávesnicí pochybné fyzické odolnosti a pochybné podpory Linuxu.
Tak to souhlas; nejmenší, co se mi daří najít, je 12 neznámých jednotek.
Dlužno ale dodat, že ty devítky a desítky byly nejvíc populární v dobách před (velkými) smartphony a tablety a žily v takovém dočasném tržním okénku, které později smartphony a tablety docela pevně zabetonovaly.
Teď teda zase tablety ztrácejí na popularitě a jsou skoro ohrožený druh, tak těžko říct, proč se nějaký „subnotebook“ (řečeno terminologií 90. let) nevrací. (Mám samozřejmě na mysli rozumného výrobce, nikoliv ten „výběr“ z Aliexpressu od značek typu Šü-Lîn.)
[...] Proč by ta numerická část nemohla být vysouvací?[...]neco po vzoru Thinkpad Butterfly?
With 10.10 we have also dropped support for i586 and lower processors, as well as i686 processors without cmov support.Problém je, že dnešný internet už nefunguje cez SSL3 alebo TLS1.0 + v tom ubuntu budú staré certifikáty. Dá sa to obísť tak, že si vytvoríš Squid proxy, ktorá to bude prekladať. Ale to je komplikovaný proces. Musíš si skompilovať Openssl s podporou SSL3 a TLS1.0 a potom ešte skompilovať Squid voči tejto knižnici. Riešil som to kedysi pre internet na Windows 98. Tam bol tuším max Firefox 2. Vo výsledku to ako tak fungovalo. Na stiahnutie starého winraru OK, na bežné prehliadanie nie OK.
Tiskni
Sdílej: