Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Openbox je jednoduchý a nenáročný správce oken (zdrojový kód aktuální verze 3.4.11.2 má 857 KB). Podporuje klávesové zkratky (včetně posloupností kláves ve stylu Emacsu), rozsáhlé nastavení ovládání pomocí myši a kolečka, práci s více plochami a neomezený počet uživatelských menu. Konfiguraci lze provést pomocí utility ObConf nebo editací konfiguračních souborů ve formátu XML.
Openbox může pracovat jako plnohodnotné samostatné prostředí, ale dokáže se integrovat i s KDE nebo GNOME. Vyhovuje specifikacím ICCCM a EWMH.
Openbox verze 2 vycházel z Blackboxu. Verze 3 je od základu přepsána a nemá s Blackboxem společný kód, i když určitá podobnost zůstává.
Openbox má dynamické menu, které se může při každém najetí myši aktualizovat. Jako příklad použití se dá uvést položka v menu, která ukazuje stav poštovní schránky. Při každém najetí na položku se znovu spustí skript, který předává aktuální informace.
Prostředí: | X Window System |
Licence: | GPL |
Domovská stránka: | http://openbox.org/ (1117×) |
Adresa ke stažení: | http://openbox.org/wiki/Openbox:Download |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: ....., 12.8.2006 15:12 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 27.2.2011 15:04 | Další přispěvatelé: poky74, Fluttershy, yay! | Historie změn | Zobrazeno: 9402×
Tiskni
Sdílej: