Minetest (Wikipedie), multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, byl vydán ve verzi 5.6.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Projekt Debian získal doménu debian.community. Jedná se o výsledek doménového sporu u WIPO/UDRP: "Doména debian.community byla zaregistrována ve zlé víře a byla používána k pošpinění ochranných známek projektu Debian". Viz Wayback Machine.
Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Docusaurus byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o generátor statických webových stránek, především stránek s dokumentací. Za vývojem stojí společnost Meta (Facebook).
V první řadě si nainstalujte na svůj počítač Sun Java JDK 1.5 a MySQL 5 (na serveru je aktuálně 5.0.32). Pak si stáhněte zdrojáky a rozbalte je. Nainstalujte OpenLdap, ant a jetty, vytvořte databázi a naimportujte data. Zkompilujte zdrojáky a spusťte jetty. Gratuluji, máte lokálně spuštěné Abíčko, otevřete jej na adrese http://localhost:8080. Postup je podrobně popsán v souboru README.1st v Gitu.
git clone --depth 1 https://github.com/abclinuxu/abclinuxu.git
Než začnete něco psát, spojte se nejdříve se mnou. Mohu vám poradit s výběrem funkce na napsání a hlavně, budu dohlížet na zdrojové kódy z architektonického hlediska. Dále vám mohu předat zkušenosti či rady.
Když budete mít kód hotov, pošlete mi jej mailem v tgz balíku. Pro usnadnění začlenění změn pošlete vždy soubor před vaší změnou, s ní a diff. Luboš Doležel pro to napsal vhodný skript.
Zatím jen málo, časem budu psát více.
Ladící URL parametry: debug, raw
Java: Leoš Literák, Luboš Doležel, Filip Jirsák, KarelPiwko, Jiří Keresteš, Yin, Hrobar, Tomáš Pelka
Html, CSS: Robert Krátký
Dokument vytvořil: Leoš Literák, 1.9.2008 07:17 | Poslední úprava: Max, 26.10.2021 14:57 | Další přispěvatelé: Luboš Doležel (Doli), Leoš Literák | Historie změn | Zobrazeno: 15578×
Tiskni
Sdílej: