V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Byl zveřejněn seznam 46 osob přijatých do programu Outreachy od 4. prosince 2018 do 4. března 2019. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Tiskni
Sdílej:
A môžu sa v kóde používa medzery, tabulátory a iné biele znaky?Rozhodně ne. Je to rasově nekorektní 8-P
Pokud jsem cernej, gay nebo zenska, tak se to nejspis nikdo nedozvi a kdyz se to nekdo dozvi, tak to nebude resit, protoze tam vsechny zajima jenom kod a jeho kvalita.Pokud to spravne chapu, primarnim cilem neni vytvaret kod, ale zapojit (vybrane skupiny) lidi do vyvoje OSS, tvorba kodu je druhotna.
Pokud se chci zapojit do vyvoje opensource, tak napisu kod a poslu pull request na github.A kde zacnes? A budes vedet, co programovat? A jak programovat? U techto projektu mas obvykle mentora, ktery te navede, co mas delat, jak mas delat, atp. Bez toho je naivni si myslet, ze nekdo zacne posilat pull requesty jenom tak sam od sebe.
Pokud jsem nekvalitni programatorVstup do beziciho projektu je tezky i pro kvalitniho programatora. A pokud mas k tomu praci, je tezke si predstavit, ze si clovek sam sedne s tim, ze si po vecerech bude neco kodovat v QEMU nebo v jadru FireFoxu. Ja zase nechapu jinou vec. Google Summer of Code je zalozen na stejnych principech -- zapojuji vybranou skupinu lidi do OSS projektu a daji jim podporu. Presto takove pozdvizeni vyvolava jenom Outreachy.
Pokud to spravne chapu, primarnim cilem neni vytvaret kod, ale zapojit (vybrane skupiny) lidi do vyvoje OSS, tvorba kodu je druhotna.Tohle zrovna schvaluji, ale Outreachy na to jde spatne, protoze se zameruje jen na urcite skupiny a jeste jim za to plati.
Zadna takova diskriminace neexistuje
Sorry, já na okamžik zapomněl, že žijeme v době postfaktické.
Mimochodem, pokud bych za něco aktivisty kolem akcí typu Outreachy kritizoval, bylo by to např. jak se někdy vyhrazují proti židům, že ti vlastně žádný problém nemají, ačkoliv je to skupina, u které je transgenerační trauma dokumentované asi nejlépe.
Sorry, já na okamžik zapomněl, že žijeme v době postfaktické.Žijeme bohužel v době, kdy pocity jsou důležitější než pravda, kdy ze zbožných přání děláme fakta, kdy v lidech pěstujeme mentalitu oběti a ještě si myslíme, jak jim pomáháme, a kdy boj s diskriminací řešíme diskriminací, boj s rasismem řešíme rasismem, a psychická traumata menšin léčime tak, že tvoříme jiná traumata u většiny populace.
Jako popis identity bílých nacionalistů dobré. 👍
pralesy mizi kvuli sojozroutum. Cina je sice nejvetsi konzument soji, ale zaroven je jejim nejvetsim importerem. Tolik k ekologii (o ktery se nikdo nebavil)
FYI právě sójou se krmí také dobytek v průmyslových chovech.
nikdo nikoho nenuti jist maso z velkochovu
Tragédie obecní pastviny.
džendr-flujid