Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Evropská unie dala 8,5 milionu eur na tříletý projekt OpenWebSearch.EU. Z představení projektu: "Projekt má svůj původ v obavách z nerovnováhy na trhu vyhledávačů. Tato nerovnováha ohrožuje demokracii a omezuje inovační potenciál evropského výzkumného prostředí a ekonomiky. Během tří let výzkumníci vyvinou jádro evropského otevřeného webového indexu (European Open Web Index (OWI)), které bude základem pro nové internetové vyhledávání v Evropě. Projekt navíc položí základy pro otevřenou a rozšířitelnou evropskou otevřenou infrastrukturu pro vyhledávání a analýzu webu (European Open Web Search and Analysis Infrastructure (OWSAI)) založenou na evropských hodnotách, principech, legislativě a standardech".
Tiskni
Sdílej:
Nastesti se EUtitanic srazil s ledovcem a voda reality caka dovnitrObávám se, že po skončení EU by na malé ledovce narážely jednotlivé firmy v podobě cel a zcela rozdílných legislativ v jednotlivých evropských zemích. Pokud by se zrušil i Schengen, tak by na ledovce naráželi i běžní občané co jen chtějí cestovat nebo studovat v Evropě. S koncem EU by voda reality nezmizela, jen by nám ta realita do našich lodiček cákala trochu jinak
EU je v soucasne podobe nereformovatelna.EU není zastaralý X server u kterého programátoři usoudili, že je již "nereformovatelný", musí se zahodit a vytvořit nový Wayland. EU je pouze nějaká právní osoba podobně jako ČR tvořená právními předpisy. Budeš muset více rozvést co pro tebe znamená "nereformovatelná". Protože i já bych mohl vyjádřit názor, že ČR je byrokraticky přebujelá a nereformovatelná a tudíž by ČR také měla zaniknout. A co pak? Začít tvořit všechny zákony úplně od nuly jen proto, abychom se za 30 let dostali do stejného byrokratického stavu jako jsme nyní?
Schengen by mohl zustat, bezcelni prostor taktezRozpad EU, ale zachování bezcelního prostoru lidé často zmiňují, ale to nemůže dost dobře fungovat. Jestliže zemědělci budou dostávat v každé evropské zemi jiné dotace, tak si jednotlivé státy v reakci na ochranu svého trhu buduou muset zavést cla. Podobně je to s ostatními pravidly pro dotování nejrůznějších průmyslových sektorů. Jestliže nějaký stát poskytne třeba jen bezúročné půjčky nějakému průmyslovému sektoru, tak to bude nefér vůči zemi, která své podnikatele nedotuje. Stát který nedotuje se pak logicky bude bránit zavedením cel. Podobně u práv pracujících. Co když některá země zruší sociální jistoty zaměstnanců (pracovní zákoník, sociální pojištění...) a tím sníží cenu pracovní síly ve své zemí. Ostatní evropské země pak neudělají to samé, protože budou chtít zachovat sociální jistoty pro své občany. Co bude následovat? Nejspíše zase zavedení (zvýšení) cel. Takhle bych mohl pokračovat dál a dál a najednou zjistíš, že abys mohl mít bezcelní evropský prostor, tak by mezi jednotlivými evropskými zeměmi musely být jednotlivé pravidla (mezinárodní smlouvy) o nedotování zemědělců, o minimálních sociálních jistotách, o právech spotřebitelů (délka záruční doby)... A najednou zjistíš, že z toho bezcelního prostoru, který jsi si na začátku "nové" EU vysnil se dostaneš do úplně stejného stavu v jakém jsme nyní. Tím nechci hájit každý krok EU. Měli bychom usilovat o co nejnižší byrokracii jak na úrovní národních států, tak na úrovni EU.
spousta smluv s vyjimkou tech, co v principu zavadi federalizaci.Které současné smlouvy, které zavádí federalizaci by jsi chtěl zrušit?
Vybudovat nekolik mensich "EU" celku, a domluvit spolupraci na urovni EHS.To přece lze i nyní. Až se Maďarsko rozhoupe a konečně odejde z EU, tak si mohou založit EHS třeba se Srbskem. A když jím to bude fungovat lépe než EU, tak k nim přejdou další státy. Stejně tak my Češi můžeme vybudovat "menší EU" společně s Polákama a Slovákama. Nic nám nebrání, ale já osobně nebudu hlasovat pro odtržení ČR od "velké EU" a připojení k "malé EU".
Na severu maji jine starosti, nez na jihu, zapade, vychode, atd. + vsechny kombinace.Máš pravdu, ale to není argument pro rozpad EU nebo USA. V Brně mají taky jiné starosti než v Praze, ale to není argument pro roztrhání ČR na kusy.
na EU urovni je banda nevolenych hnupuK EU volbám chodím. Naposledy jsem byl v roce 2019. Pokud mluvíš o různých orgánech EU, tak je jasné, že nebudeme volit úplně každého, to přece neděláme ani v ČR, aby každý občan mohl určovat složení každé rady, komise, výboru, podvýboru...
Rozpad EU, ale zachování bezcelního prostoru lidé často zmiňují, ale to nemůže dost dobře fungovat...To zkousej na okboomery kteri nepamatuji ze vsechno spokojene fungovalo i pred vstupem a uplne nejlip mezi vstupem a Lisabonem.
ze vsechno spokojene fungovalo ... a uplne nejlip mezi vstupem a LisabonemNapadá mne následující metrika pro posouzení zda to v minulosti fungovalo "spokojeně" nebo "úplně nejlíp". Vypíše se celounijní referendum zda se lidé chtějí vrátit k tehdejší fungování = zavedení cel, omezení pracovního trhu, zrušení Eura, nejednotné zákony na ochranu spotřebitelů, nejednotná terminologie produktů... Pokud referendum projde, tak se to zrealizuje a z EU se udělá zase jen diskuzní platforma, která bude řešit dojednávání jednotlivých smluv, cel apod. Nevěřím, že by lidé v referendu zvolili retro systém EU, ale vůbec se takovému referendu nebráním.
zavedení cel, omezení pracovního trhu, zrušení Eura, nejednotné zákony na ochranu spotřebitelů, nejednotná terminologie produktů...Precti si poradne na co reagujes. V ramci Schengenu - pred Lisabonem - byla cla zrusena, moznost prace v cele evrope byla, Euro nemame tak jako tak, nejednotne zakony mame tak jako tak, terminologie zahnutosti bananu a velikosti okurek je spis k smichu nez k cemu jinemu... Ani jeden z tvych prikladu uzasnosti soucasne EU se nezmeni.
Precti si poradne na co reagujes. V ramci Schengenu - pred Lisabonem - byla cla zrusena...Přečti jsi pořadně co jsi napsal. Psal jsi "vsechno spokojene fungovalo i pred vstupem". Předpokládám, že tím myslíš před vstupem ČR do EU. Před vstupem do EU platila ČR cla, nemýlím-li se. Volný pohyb pracovní síly před vstupem do EU také nebyl, dokonce tam bylo určité omezení i po vstupu atd.
Euro nemameAle ve většině EU je, což je jistě výhoda i pro české turisty a podnikatele. Pokud Euro přežije současnou inflační krizi a zadluženou Itálii, tak se čeští politici rozhoupou a Euro bude přijato i u nás.
nejednotne zakony mame tak jako tak,To je zvláštní, že někteří politici, jako Klaus ml. si stěžovali na rychlé sbližování české legislativy s EU legislativou. Namátkou GDPR je +- stejné v celé EU.
terminologie zahnutosti bananu a velikosti okurek je spis k smichu nez k cemu jinemuZahnutost banánu jsou jen novinářské špeky, které udělají větší clibait. Lepší příklad je Tuzemský rum. V celé EU se rumem může označovat pouze alkohol z cukrové třtiny. Kdyby se náš Tuzemák (což je jen ochucený líh) i nadále prodával v celé EU jako "Tuzemský rum", tak bys to nepovažoval za klamání spotřebitelů? Já ano.
Ani jeden z tvych prikladu uzasnosti soucasne EU se nezmeni.Nejdřív si ujasni jestli chceš současný stav srovnávat s "před vstupem" nebo to srovnáváš s obdobím "mezi vstupem a Lisabonem". Pokud srovnáváš nynější EU s obdobím "mezi vstupem a Lisabonem", tak budeš muset přesně vyjmenovat co je na současném stavu výrazně horšího a možná u jednotlivých bodů shodu najdeme.
Před vstupem do EU platila ČR cla, nemýlím-li se. Volný pohyb pracovní síly před vstupem do EU také nebyl, dokonce tam bylo určité omezení i po vstupu atd.Nepřekvapivě se mýlíte. Před vstupem ČR do EU v EU neplatila cla byl tam volný pohyb pracovní síly.
Před vstupem ČR do EU v EU neplatila cla byl tam volný pohyb pracovní síly.Díky za informaci, že se uvnitř EU neplatila (a stále neplatí) cla a že uvnitř EU je volný pohyb pracovní síly. To jsem nezpochybňoval. Já jsem psal "Před vstupem do EU platila ČR cla...".
Přečti jsi pořadně co jsi napsal. Psal jsi "vsechno spokojene fungovalo i pred vstupem". Předpokládám, že tím myslíš před vstupem ČR do EU. Před vstupem do EU platila ČR cla, nemýlím-li se. Volný pohyb pracovní síly před vstupem do EU také nebyl, dokonce tam bylo určité omezení i po vstupu atd.Cla a pohyb se prestal resit vstupem do Shengenskeho prostoru, nikoli vstupem do EU. Napriklad Norsko nebo Svycarsko jsou v Shengenu, ale nikoli v EU.
Kdyby se náš Tuzemák (což je jen ochucený líh) i nadále prodával v celé EU jako "Tuzemský rum", tak bys to nepovažoval za klamání spotřebitelů? Já ano.A na to je potreba EU? Hlidat klamani spotrebitele je zodpovednost UOHS.
přesně vyjmenovat co je na současném stavu výrazně horšího a možná u jednotlivých bodů shodu najdeme.Napriklad nevolena Komise s pravem vydavat narodne nevetovatelna narizeni. I nejvyssi sovet byl voleny organ, komunisti hadr.
Cla a pohyb se prestal resit vstupem do Shengenskeho prostoru, nikoli vstupem do EU. Napriklad Norsko nebo Svycarsko jsou v Shengenu, ale nikoli v EU.Myslím, že nemáš pravdu. Zde je odkaz na Ministerstvo zahraničí, kde se jasně uvádí:
V zásadě platí, že při vstupu do Švýcarska jsou od cla a daní osvobozeny věci osobní spotřeby cestujících (oděvy, toaletní potřeby, kosmetika, léky pro osobní spotřebu/doporučuje se mít potvrzení od ošetřujícího lékaře o předepsaných medikamentech/, fotoaparát, kamera, mobilní telefon, přenosný počítač, z potravin občerstvení a nápoje určené k přímé konzumaci, pohonné hmoty v nádrži vozidla + max. 25 litrů v kanystru). Veškeré další předměty, určené ke spotřebě cestujícími nebo jako dar, jsou osvobozeny od daně a cel, pokud splňují současně dva základní předpoklady: - jejich celková hodnota (bez daně) nepřevyšuje částku CHF 300,- - nebyly překročeny stanovené množstevní limity u vybraných druhů zboží. Je-li překročen některý ze stanovených množstevních limitů u vybraných druhů zboží, je nutno uhradit clo.
A na to je potreba EU? Hlidat klamani spotrebitele je zodpovednost UOHS.No a jsme u toho. Tohle by musely hlídat jednotlivé státy a nemohlo by tudíž platit pravidlo, že zboží uvedené na trh v jednom členském státě může být bez celních nebo dalších omezení vyváženo do ostatních členských států. Např. český výrobce tuzemáku by si musel žádat o povolení vyvážet do 27 jednotlivých státu, protože v každém státě by byly jiné spotřebitelské zákony, jiná terminologie produktů... Takže ano, i na to potřebujeme EU. Sice EU působí jako byrokratický moloch, ale ty jako občan nebo malý podnikatel jsi zase od spousty byrokracie osvobozen ve srovnání s tím kdyby v Evropě bylo 27 samostatných států.
Napriklad nevolena Komise s pravem vydavat narodne nevetovatelna narizeni. I nejvyssi sovet byl voleny organ, komunisti hadr.Jednotliví členové Evropské komise jsou z jednotlivých států (1 člen na 1 stát). Vlády jednotlivých států, které ty členy nominují si občané volí v parlamentních volbách. Následně celou komisi jako celek musí schválit Evropský parlament (do něj máš také právo volit v Evropských volbách). Navíc komise má jen omezené pravomoci, třeba zákony které komise připraví musí schválit Evropský parlament. Srovnávat volby do Nejvyššího sovětu a volby do Evropského parlamentu (ze kterého vzejde i E. komise) doufám nemyslíš vážně. Že ne?
Ministerstvo zahraničí, kde se jasně uvádí: ...CR i Svycarsko jsou v Schengenu, take si celnici muzou mektat co chteji, ale osoby, zbozi a kapital pustit musi.
Tohle by musely hlídat jednotlivé státy a nemohlo by tudíž platit pravidlo, že zboží uvedené na trh v jednom členském státě může být bez celních nebo dalších omezení vyváženo do ostatních členských států.No samozrejme ze si to ma hlidat zeme puvodu. Na duvere, ze jedna zeme nepusti smejd do zemi ostatnich, to cele stoji.
Sice EU působí jako byrokratický moloch, ale ty jako občan nebo malý podnikatel jsi zase od spousty byrokracie osvobozen ve srovnání s tím kdyby v Evropě bylo 27 samostatných států.Opet zamenujes dusledky existence EU a existence EHS/Shengenu/...
Navíc komise má jen omezené pravomoci, třeba zákony které komise připraví musí schválit Evropský parlament.Komise sama bez EP vydava primo ucinna narizeni obchazejici narodni legislativu: ,,Rozhodnutí je závazné pro všechny, kterým je určeno (např. pro členský stát EU nebo určitou obchodní společnost), a je přímo použitelné. Komise například vydala rozhodnutí o..."
Srovnávat volby do Nejvyššího sovětu a volby do Evropského parlamentu (ze kterého vzejde i E. komise) doufám nemyslíš vážně. Že ne?Ze se ti vysledek srovnani nelibi neznamena ze neni validni. Sovet primo voleny byl, EK neni.
celnici muzou mektat co chtejiTouto arogancí vůči celníkům chceš říci co? Že nehodláš respektovat švýcarské zákony? To, že celníci nesedí v budce na hranicích neznamená, že nemají právo kontrolovat dodržování celních předpisů. Pokud do/ze Švýcarska dovážíš/vyvážíš zboží, tak musíš podle pravidel a zákonů zaplatit clo. Schengen je "jen" o zrušení hraničních kontrol, ale v žádném případě to není společný trh.
Opet zamenujes dusledky existence EU a existence EHS/Shengenu/Mám spíše dojem, že tobě se to míchá když jsi tvrdil, že do Švýcarska a Norska nemusíš platit clo. Schengen ≠ Evropská celní unie ≠ Evropský hospodářský prostor ≠ Evropský jednotný trh (EU) EHS byla předchůdkyní Evropského jednotného trhu (EU). Třeba Norsko a Island jsou členy Evropského hospodářského prostoru a přitom nejsou v EU. Nevýhoda pro ně je v tom, že když chtějí dovážet do EU, tak musí dodržovat unijní zákony, ale přitom nemají možnost tyto zákony ovlivňovat.
No samozrejme ze si to ma hlidat zeme puvodu. Na duvere, ze jedna zeme nepusti smejd do zemi ostatnich, to cele stoji.Nestojí to na žádné důvěře. Stojí to na unijních zákonech, které definují pravidla pro společný trh.
Komise sama bez EP vydava primo ucinna narizeni obchazejici narodni legislativu: ,,Rozhodnutí je závazné pro všechny, kterým je určeno (např. pro členský stát EU nebo určitou obchodní společnost), a je přímo použitelné. Komise například vydala rozhodnutí o..."Ano Evropská komise může vydávat nařízení, které spadají do její pravomoci, stejně jako naše vláda může vydávat nařízení které nemusí schvalovat Poslanecká sněmovna. Proč si stěžuješ, že jsi přímo nevolil členy Evropské komise a nevadí ti, že jsi přímo nevolil jednotlivé členy české vlády?
Sovet primo voleny byl, EK neni.Srovnáváš nesrovnatelné. Sovět byl zákonodárný jako je Evropský parlament. Sovět měl výkonné orgány, které nebyly voleny přímo, tak jako není přímo volená Evropská Komise.
Proč si stěžuješ, že jsi přímo nevolil členy Evropské komise a nevadí ti, že jsi přímo nevolil jednotlivé členy české vlády?Nevoleni clenu vlady mi vadi taky, kde pisu opak? Samozrejme jeste vetsi problem nez nevolitelnost je neodvolatelnost...
Výbory, komise a delegace Výbory Hospodářský výbor Kontrolní výbor Mandátový a imunitní výbor Organizační výbor Petiční výbor Rozpočtový výbor Ústavně-právní výbor Volební výbor Výbor pro bezpečnost Výbor pro evropské záležitosti Výbor pro obranu Výbor pro sociální politiku Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Výbor pro zdravotnictví Výbor pro životní prostředí Zahraniční výbor Zemědělský výbor Komise Stálá komise pro hybridní hrozby Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby Stálá komise pro kontrolu činnosti Finančního analytického úřadu Stálá komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů Stálá komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu Stálá komise pro kontrolu činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Stálá komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace Stálá komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Stálá komise pro kontrolu poskytnutí údajů z centrální evidence účtů Stálá komise pro kontrolu použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací Stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Stálá komise pro Ústavu České republiky Volební komise Delegace Stálá delegace Parlamentu do Meziparlamentní unie Stálá delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění NATO Stálá delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Stálá delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Rady Evropy Stálá delegace Parlamentu do Středoevropské iniciativy...a to jsou jen orgány Poslanecké sněmovny. Uff.
Nevoleni clenu vlady mi vadi taky, kde pisu opak? Samozrejme jeste vetsi problem nez nevolitelnost je neodvolatelnost...Pokud ti vadí, že nemůžeš jako občan napřímo volit členy vlády, tak mi to nedá a musím se zeptat. Z jakých kandidátů bychom my občané členy vlády volili? Pouze z poslanců nebo i ze všech kandidátů co by se přihlásili do voleb? Pokud by vláda byla zvolená občany, tak by členy vlády nemohl odvolávat prezident na návrh premiéra, ale museli bychom kvůli obměně jediného člena znovu vypisovat celostátní volby?
NE je stopka zejmena pro premiera, druhou sanci na sestaveni vlady by mel mit nekdo jiny.Tohle mne nejvíce zajímá. Takže převeďme to do praxe. Volby vyhráli SPOLU a PIR/STAN. Pokud by občané nové Fialově vládě řekli NE, tak: 1.) Kdo určí člověka, který bude mít možnost sestavit novou vládu? 2.) Kdyby ten někdo určil, že 2. pokus na sestavení vlády dostane Babiš a lidé by v referendu řekli ANO Babišově vládě, tak jak by fungoval tandem VLÁDA a POSLANECKÁ SNĚMOVNA? Jsi si vědom toho, že VLÁDA předkládá zákony POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ? Jak by to mohlo fungovat kdyby VLÁDA (Babiš) předkládal zákony a POSLANECKÁ SNĚMOVNA kde má většinu SPOLU a PIR/STAN by ty zákony odmítali? Nebo POSLANECKÁ SNĚMOVNA by zrušila EET, ale VLÁDA by musela zajistit změnu daňových směrnic a nařízení, do toho by se samořejmě Babišovi nechtělo. Takže ve výsledku by VLÁDA a POSLANECKÁ SNĚMOVNA proti sobě bojovaly. Totálně bys tím znefunkčnil fungování státu. Ve které zemi funguje tvůj model (volení VLÁDY v referendu)?
1.) Kdo určí člověka, který bude mít možnost sestavit novou vládu?President. Stejne jako dosud, stejne jako urcil kdo bude mit prvni pokus...
2.) Kdyby ten někdo určil, že 2. pokus na sestavení vlády dostane Babiš a lidé by v referendu řekli ANO Babišově vládě, tak jak by fungoval tandem VLÁDA a POSLANECKÁ SNĚMOVNA?Co je mi po tom? Ministerstva obsadi vlada, ktera ma duveru obcanu (potvrzeno referendem). Snemovnu obsadili poslanci potvrzeni volbami. Schopnost prosadit program a/nebo se dohodnout s opozici je primou naplni prace politika.
Nebo POSLANECKÁ SNĚMOVNA by zrušila EET, ale VLÁDA by musela zajistit změnu daňových směrnic a nařízení, do toho by se samořejmě Babišovi nechtělo.Chtelo nechtelo, zakon by nabyl ucinnosti od DATUM. Tecka. Ja si taky muzu proti prijatym zakonum stezovat akorat na lamparne...
Ve které zemi funguje tvůj model (volení VLÁDY v referendu)?Pta se takhle jeden Rek druheho: ,,Ve které zemi funguje ta tvoje kdemohkradcie?"
Takže ruský agent. Gotcha.jak by fungoval tandem VLÁDA a POSLANECKÁ SNĚMOVNA?Co je mi po tom?
Ty tomu vůbec nerozumíš. Tohle bude eurohledač a zafinancují to daňoví poplatníci a hotovo – ne nějací investoři, kteří by se vykrucovali a vymlouvali, proč na to nemůžou dát peníze.
Jistě se v tom uplatní i řada „inženýrů“ z dovozu a různých dalších divnolidí, aby byly naplněny kvóty.
Kdyby to shodnou okolností nějaký úspěch mělo a nebyly to jen vyhozené peníze, tak bych měl největší obavu z těch „evropských hodnot“ – moc se mi nelíbí, abych přispíval na propagandistický nástroj EU a jejich manipulaci veřejným míněním.
Mimochodem, svého času EU financovala NEPOMUK – to byl jen sémantický desktop / desktopový vyhledávač tzn. něco nesrovnatelně menšího… a taky to nedopadlo.
(a to musím říct, že KDE a RDF mám rád – takže pokud jsem zaujatý, tak spíš ve prospěch tohoto projektu)
Když nemáš argumenty, tak napíšeš, že nebudeš odpovídat.... je pouze vaše domněnka.
.. je pouze vaše domněnka.A domněnka to taky zůstane, protože nejsi ochoten vysvětlit proč lidi oslovuješ "soudruhu". Problém asi nebude u mě, protože ani Max nechápe proč ho tak oslovuješ.