Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Švýcarská společnost Skysoft začala vyvíjet Albatross - sadu open source aplikací určenou pro řízení letového provozu. Použitá licence bude GNU GPL. Jako první bude vydána aplikace pro zobrazování dat z radaru, a to už letos v červnu. Ponese název Albatross Display a poběží na GNU/Linuxu. Společnost se rozhodla pro open source, protože chce oslovit převážně menší zákazníky jako regionální letiště a také kvůli podpoře otevřených standardů. Zdroj: osor.eu
Tiskni
Sdílej:
Boh im zehnaj!
na Slovesnku bezi podobny system pod OS Solaris k uplnej spokojnosti.
Kazdopadne to nebolo myslene ironicky Nejake podrobnejsie info o tom systeme pod Solarisom?
http://www.ales.sk/
aj ty si uz zdrhol z ALESu ?
A ono se to musi portovat na 64bitu?
Albatross sa na rozdiel od LETVIS snazi byt open-source
Je ti dufam jasne, ze pri takychto systemoch je cena za Solaris naozaj, ale naozaj zanedbatelna?
Hint: certifikacia, podpora
Ak mas na mysli opensolaris a zfs, tak tieto veci v "tom" case este neboli dostupne (v tomto konkretnom pripade)
Som optimista, ale vidim iste veci ako mozno problem v tejto sfere vytvarat riesenie ako opensource. Mozno nie zrovna zobrazenie radarovych dat, ani dekodovanie ASTERIXu, ani GIS aplikaciu na zobrazenie, ale napr. matematicke vypocty polohy pri vypadku ciela pri jednej otacke radaru a kopec dalsej matematiky, ktore prave odlisuju jednotlive firmy a ich riesenia a daju sa povazovat za KNOW-HOW, ktore dokaze predavat. A takato matematika sa asi nezverejnuje.
Takze zobrazit ciele ano, praca s letovymi planmi ano, ale neviem si predstavit komplexne riesenie ako open.