abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Humor

    Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    včera 12:00 | IT novinky

    Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 00:55 | IT novinky

    Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 00:44 | IT novinky

    Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    12.1. 11:11 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.1. 10:44 | Nová verze

    Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.

    balda | Komentářů: 1
    11.1. 21:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (20%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (48%)
    Celkem 404 hlasů
     Komentářů: 11, poslední včera 15:18
    Rozcestník

    AMD Catalyst 10.3

    Phoronix informuje, že vyšel ovladač AMD Catalyst 10.3. Tato nová verze ovladače přináší oficiální podporu Red Hat Enterprise Linux 5.5 a opravuje několik okrajových chyb. Podpora X serveru 1.7 stále chybí.

    24.3.2010 22:23 | David Watzke | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.3.2010 06:47 Brutus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    Jenže oni ti pitomci vydali ještě FirePro ovladač, místo toho aby zlepšili fglrx.
    25.3.2010 12:16 mck182
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    Aspoň tu podporu X serveru 1.7.x tam mohli přidat, vždyť je to venku už taaaaak dlouho =/
    25.3.2010 13:58 cinan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    a dokonca catalyst 10.3 pre ubuntu podporuje X-server 1.7. Nechapem.
    25.3.2010 15:55 Peter Fodrek
    Rozbalit Rozbalit vše ono to suvisi s tymto
    Matthew Tippet, ex-AMD Linux guru joins Palm

    Linux community knows Matthew Tippet for years, since he was one of big pushers for ATI Linux drivers and put a lot of personal and professional effort in improving functionality of ATI hardware on Linux operating system. http://www.brightsideofnews.com/news/2009/11/24/matthew-tippet2c-ex-amd-linux-guru-joins-palm.aspx

    AMD Loses Its Linux Core Engineering Manager, Matthew Tippett Published on October 30, 2009 http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_matthew_tippett&num=1

    A vzhladom na vyvojove cykly AMD/Ati ovladacov, ktory je od zaciatku vyvoja po uverejnenie 12 tyzdnov... http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=735&num=4

    Su terajsie ovladace Ctalyst 10.3 tretie, ktore sa vyvijvali bez Tippeta. Pocet znamych chyb je tak, ak bol naposledy

    8.40

    po ktorej nasledoval 8.41 AMD 8.41.7 Display Driver Published on September 12, 2007 The AMD fglrx 8.41 driver features a brand new underlying code-base http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=821&num=1

    A k tomu sa asi schyluje... novy sf aj pocet chyb naznacuju,ze Catalyst 10.04 bude prevratny... Koniec koncov Phoronix (oficialny beta tester AMD Catalyst) avizuje,ze ocakava prevratene catakysty od januara/ledna 2010

    tomboytom-deviant avatar 25.3.2010 12:14 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    Komu se podařil stáhnout, ať dá vědět.
    Darth Phantom avatar 25.3.2010 13:59 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3

    K čemu to stahovat. Jako obvykle tenhle ovladač nepřináší nic, co by stálo za zmínku. Je sice hezké, že je podporován i RHEL Linux, ale to je poněkud málo. Ani tu pitomou podporu X serveru 1.7 nejsou schopni za několik měsíců přidat.

    10.3 byl spíš očekáván hodně pro Windows a údajně by měl přinést rapidní nyvýšení výkonu. V Linuxu jako obvykle přináší prd.

    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    26.3.2010 09:43 srigi | skóre: 10 | blog: sricont
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    Oh God, tak s tymto driverom by som na Arch linuxe nepochodil. Ruky prec od ATI gk.
    25.3.2010 17:56 erbengi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    Už se dají stáhnout
    25.3.2010 19:45 nou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AMD Catalyst 10.3
    tak to cumim ATi uz ma OpenGL 4 + 3.3 driver http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=ODEwMQ

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.