Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Na právě probíhající MeeGo Conference 2010 v Dublinu společnost AMD, mimochodem zlatý člen Linux Foundation, oznámila, že se přidá k projektu MeeGo, které chce integrovat se svými nadcházejícími APU.
Tiskni
Sdílej:
Nestačí Intel se spoustou výrobců, spousta Číňanů atd.? Co je nedůvěryhodného na Nokii?Nestačí, protože SSSE3 a podobné vychytávky.
kterej bude pouzivat prevazne jeden GUI toolkiJen aby to nebyla pouhá naivní představa.
intel? ty na PC pouzivas jen poznamkovy blok?
Nech si tu demagogii. Normální s LXDE/KDE4/GNOME, normální aplikace, občas nějaké video ve zhruba DVD kvalitě. Nehraju graficky náročné hry a neonanuju nad super-hádé videem (a nejsem grafik/fyzik, abych na GPU počítal). Mobilní GMA naprosto v pohodě.
co vim ja tak s intelem byly vzdy problemy.
Intel GMA X3100, 950, 900 a dvě ještě starší -- za poslední tři roky jsem měl jeden jediný problém, na jedné té postarší toho času za jistých podmínek fungovalo pofidérně přehrávaní videa v Xv, jinak musím zaklepat...
A me ovladace od AMD funguji mnohem lepe jak ty opensource. A NVIDIA je bych rekl mnohem napred pred ostatnima, sice zdrojaky nevyda, ale drivery aspon za neco staly, jak jsou na tom ty nove nevim.
Ani po jednom netoužím (pokud se nepočítají nějaké specialitky) kvůli vyšší spotřebě a u mobilních dedikovaných grafik i poruchovosti. AMD/ATi jsem neměl od ATi Mobility Radeonu 7500, trpět jsem viděl jen lidi okolo -- AMD nevěřím. nVidii jsem měl kdysi v herním PC (6600) a dnes v HTPC (8200) -- nejnovější zkušenost je, že s binárním blobem se divně chová rozlišení a DPI a velikost písem, vyvažuje to akorát VDPAU.
powertop
), spíš ta (HW) měření. Co se válí po webu, ale bohužel neřeší přesně rozdíl, o který tu jde, ač z toho jde něco vyčíst, totiž že sestavy s intelem obvykle bývají úspornější.