Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Když to tak čtu, tak jen děkuju bohu za Fast Forward.
Kdyz uz je rec o avidemux, nevite co s tim, kdyz mi dela videa s nesynchronizovanym zvukem ? Kdyz se pokusim prekodovat nuv z mythtv, tak na zacatku zvuk sedi, ale na konci je klidne o pul minuty blbe. A obcas se i stane, ze je chvili dobre a pak uskoci treba o 10 sekund.
Zatim jsem objevil jediny zpusob, jak exportovat videa z mythtv a to je nuvexport. To je skript, ktery posle pres fifo rouru video z mythtranscode do encoderu. Umi ffmpeg, transcode i mencoder. Bohuzel jsem u sveho takrka perfektne fungujicicho HTPC na OpenSUSE udelal update a to jsem nemel delat. Prestal mi chodit nuvexport. Prestaly totiz sedet parametry pro ffmpeg i transcode, ale to jsem si po par hodinach snazeni opravil. Bohuzel i po oprave z toho lezou nakopnuta videa. Klicove snimky jsou v poradku, ale delta snimky pridavaji do obrazu ruzove ctverecky. A delaji to vsechny tri encodery. Nenapada nekoho co s tim?
Ano, urcite to je vypadky, jenze DVBcut me v tomhle pripade bohuzel nepomuze. Soubory jsou ve formatu nuv a ty DVBcut otevrit neumi. A dostat to z nuv neumim, kdyz mi nejde nuvexport. V kazdem pripade diky, DVBcut jsem zatim neznal.
Pardon. Jsem posledni pulrok zil v domeni (ackoliv jsem na to uz jednou narazil, ale expresne jsem to zase zapomnel), ze mam nahravky ulozene v nuv, ale mezitim jsem presel na DVB a tak uz jsou v mpg a jen recody zustaly v nuvu :) Takze i DVBcut je reseni. Diky.
Velice jednoduchá odpověď:ffmpeg
. I když teda nějak nechápu proč něco takového dělat.
To jsem zkoušel, ale nepřišel jsem, jak na to. Pokaždé mi to rekódovalo. Chci to dostat z VOBu bez rekomprimace.
-vcodec copy
Jinak když se uvede víc -i
souborů a nebo se čísla nahradí %POČET_CIFERd, tak je to i pospojuje do výstupu.
A proč? No protože VOB není MPEG2! Je to kontejner obsahující MPEG2 stream plus další věci, přehrávač (a zejména Adobe Premiere) s tím mají problém.
Aha.
bbdmux
, což je také demuxer, který umí vypreparovat z VOB souboru asi cokoliv. (Zkompilovat to jde nádherně za pár vteřin
Tiskni
Sdílej: