Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Společnost Introversion Software, která stojí za hrou Darwinia, uvolnila linuxovou betaverzi své novější hry DEFCON. Můžete začít testovat.
Tiskni
Sdílej:
"V te dobe se hralo na to, ze zbrane maji ti, kteri neobetuji svuj narod pro valku."Na to se snad nedá ani rozumně reagovat. Tehdy šlo o to, kdo začne první. Každý si sice uvědomoval, že otevřený jaderný konflikt by dopadl špatně, ale pokud už by se něco stalo, tak by je ani jedna ze stran neváhala použít. Viz. SSSR v '68 u nás. Kdyby sem vpadli američani aby zabránili invazi našich sovětských bratrů, tak v Polsku byly připraveny (jak nedávno vyšlo najevo) k odpálení jaderné zbraně. Sověti by je neváhali použít. Co se týče dále Ruska. Vy si neuvědomujete, že jadernou hlavicí se nemusíte trefovat ani na desítky metrů přesně na cíl. Rusové v současnosti nemají (kvůli finančním prostředkům) ani zlomek satelitní špionážní sítě co USA. Vždyť ještě nedávno zachytávali schránky s nafocenými filmy nad Uralem. Než by se Rusové dozvěděli, že USA na ně útočí, tak už by první rakety dopadali na jejich základny. To že se systém staví proti těm, kteří nejsou zdaleka tak daleko ve vývoji je sice pěkné. Ale víte co znamená slovo protiopatření? Raketa prostě kolem sebe vyhodí jakýkoliv šrot. Rozeznat šrot od hlavice jde při rychlosti několika Machů velice těžko. Ten systém se neubrání ani jednoduché raketě. Pojem strategické dlouhodobé plánování jsem slyšel naposledy z komunistických filmových týdeníků. A jak to dopadlo.