Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Dle článku na stránkách Blenderu byl tento svobodný software pro modelování a vykreslování 3D počítačové grafiky a animací použit pro tvorbu visuálních efektů (VFX) ve filmu Hardcore Henry (Wikipedie, ČSFD). Část peněz potřebných na dokončení tohoto filmu natočeného z pohledu hlavního hrdiny, pomocí digitálních kamer GoPro, byla získána díky kampani na Indiegogo.
Tiskni
Sdílej:
Pre fanusikov hier a hernej logiky to bolo urcite skvele. Osobne by som tam uvital este trocha viac sialenej akcie ako mal napr. Crank.
Kazdopadne, ako potencialne intro k hre by som to bral.
Tak nějak. Efekty byly sice super, pohled z pohledu hrdiny také zajímavě pojato. Ale ta zbytečná brutalita...
Hlavně ten závěr byl úplně šílený. Jak z nějakého hororu se zombíky. Jako ze hry L4D2.
Divím se, že ty holky či ženy v tom kině se nesebraly a neodešly.
Why have we chosen Blender?Protože jsme z Ruska a Číny a nemáme prachy. That's why. Nevím jak Rusové ale u Číňanů jsem si všiml už vícekrát že používají Blender.