NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Vývojář Fedory Vojtěch Trefný nedávno představil nástroj blivet-gui (GitHub) určený ke správě diskových oddílů a LVM. Jedná se o grafickou nadstavbu nad modulem (knihovnou) pro Python Blivet (GitHub), který používá Anaconda při instalaci Fedory. [Fedora Magazine]
Tiskni
Sdílej:
foo
, bar
, baz
a qux
.
Přijde mi to jako EVMS, které bohužel už nikdo nerozvíjí. Hlavně bych rád podporu Btrfs a vzdáleného přístupu přes SSH.
Přijde mi to jako EVMS
Správně! NIH! Víc hejtu!
A vůbec, proč RH nepřejde na YaST?
/s
A je někde popsaná architektura toho programu? Docela by mě to zajímalo, tohle je totiž jedna z věcí, kterou jsem si chtěl1 taky napsat. Jak moc je to obecné?2. Jaké typy objektů tam máš (zařízení, oddíl, snapshot atd.)? Jak řešíš a popisuješ závislosti mezi nimi? Může to být docela složitá hierarchie, např. disk → oddíl → soubor → šifrovaný kontejner → LVM → oddíl → soubor → … dá se zobrazit obecný strom nebo třeba zjistit, co všechno se rozbije, když vytáhnu tenhle fyzický disk?
A koukal jsi na to EVMS? Já to zkoušel na nějakém starém SUSE, kde to ještě bylo v balíčkách, ale moc to nefungovalo, asi by to chtělo ještě starší verzi, kdy to ještě bylo udržované, ale k tomu jsem se nedostal.
[1] samozřejmě je to ten typ projektu, ke kterému se jen tak nedostanu, není čas
[2] abstrakce nad souborovými systémy, RAIDy, správci oddílů, šifrování atd.