Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Včera byl zveřejněn seznam CWE/SANS TOP 25 pětadvaceti nejzávažnějších programátorských chyb jež mohou vést k vážným bezpečnostním problémům. Na vytvoření seznamu spolupracovalo MITRE, SANS Institute a více než 40 odborníků na počítačovou bezpečnost. Seznam vychází ze seznamu SANS TOP 20 bezpečnostních rizik publikovaného v roce 2007 a CWE přehledu více než 700 chyb vedoucích k možným bezpečnostním problémům.
Tiskni
Sdílej:
Také jsem přemýšlel zda použiji http://www.sans.org/top25errors/ nebo http://cwe.mitre.org/top25/. Stránky byly publikovány současně, šlo o spolupráci. Použil jsem první stránku, protože se mi zdála zajímavější. Samozřejmě jde jenom o marketing. Líbilo se mi například tvrzení, že od teď budou zákazníci kupovat bezpečnější software, zaměstnavatelé budou moci zaměstnávat programátory vytvářející bezpečnější kód, nebo při výuce programování se bude více dbát na bezpečnost (kdyby to bylo tak jednoduché ). Odkazy na konkrétní chyby z první stránky odkazují na stránku druhou, takže v tom nevidím problém.
Taky jsem cekal, ze se dozvim neco objevnejsiho, nez validace vstupu a ochrana pred SQL injection. Pulka z tech veci neni vubec nebezpecna, protoze o nich vi kazdy programator a kdo o nich nevi, tak ten nemuze zadnou skodu zpusobit.