Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Výsledkem studie, kterou si vyžádala dánská vláda, a která měla rozhodnout, zda je výhodnější používat ODF nebo OOXML, je tak trochu remíza. Doporučovány budou totiž oba formáty stejně. Důvodem je mimo jiné to, že oba formáty jsou relativně nové, a tak nelze odhadovat, jak na trhu obstojí. Doporučení jen OOXML by v podstatě vyloučilo jiné dodavatele, než Microsoft, zatímco současný výsledek by měl mít stejné dopady jako vybrání pouze ODF, který by navíc nemusel zaručit nutnou interoperabilitu mezi kancelářskými balíky -- podobně se alespoň vyjádřila Agnete Gersing, ředitelka agentury, která stojí za studií. Více informací přináší linux-magazine.com.
Tiskni
Sdílej:
To jsem zvědavý, jestli do toho pro a proti započítali také aktuální patentové spory kolem MS Wordu. Já vím, že u nás to naštěstí nehraje roli, ale ono tu bohužel hrozí slůvkou "zatím" vzhledem k neutuchající snaze zavést ty nesmyslné SW patenty i u nás v EU.
stiahne z predaja nielen Word ale aj celý kancelársky balík Office, ktorého je súčasťouKéž by :-P