Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Laboratoře CZ.NIC vydaly další verzi (4.1.0) desktopové aplikace Datovka 4. Tato verze zahrnuje kromě oprav chyb i některé novinky a vylepšení. Mezi ně patří dokonalejší mechanizmus odesílání zpráv více příjemcům, lepší způsob označovaní nově přijatých zpráv, rychlejší stahování zpráv a ukládání do databáze či vylepšená nabídka kontaktů. Z novinek stojí za zmínku možnost importovat ZFO soubory zpět do lokální databáze, podpora nativního menu v OS X nebo podpora některých klávesových zkratek. Podrobnější informace o změnách a vylepšeních jsou k dispozici na stránkách projektu.
Tiskni
Sdílej:
Zajimalo by mne, kdo dal spravu cz domeny do rukouPokud neznáš na tohle odpověď, nemyslíš, že by bylo dobré radši konečně držet hubu, nevyjadřovat se k tématu, o kterém zjevně nemáš žádné ponětí a přestat zasírat veškeré diskuse o produktech CZ.NIC těmi tvými off-topic hovny?
Spíš to byl vlhký sen marketingového oddělení (redakce), přičemž všichni, co rozumí datovým schránkám, tvrdili, že to je blbost, protože e-mail a ISDS spolu nemají vůbec nic společného a že výsledkem by byl funkčně velmi omezený, ale vnitřně velmi složitý hybrid.
Navíc již tehdy jsem měl odpor k Thunderbirdu (proč na přečtení e-mailu potřebuji 20 minut kompilovat webový prohlížeč) a dnes je můj odpor ještě větší (tak idiotské nastavování a hlášení chyb se jen tak nevidí).